Volkswagen Polo

Základ modelové nabídky osobních vozů tvoří u značky Volkswagen model Polo. Jak jsme Vás před časem informovali, zákazníkům...
Volkswagen Polo
Základ modelové nabídky osobních vozů tvoří u značky Volkswagen model Polo. Jak jsme Vás před časem informovali, zákazníkům, kteří až dosud řešili dilema, zda jim postačí troje dveře, nebo si budou muset připlatit za pět dveří, dává nyní populární Volkswagen Polo jednoduchou odpověď: Volte podle svých skutečných potřeb a vkusu a zaplatíte vždy stejně – pětidveřové verze se totiž nyní prodávají za cenu třídveřových vozů.

Další lákavou novinkou modelové řady Volkswagen Polo je skutečně nulový leasing: Importér spolu s Volkswagen leasingem od společnosti ŠkoFIN připravil leasing na 36, 48 nebo 60 měsíců s nulovým cenovým navýšením!

Oblíbené tří- a pětidveřové modely Volkswagen Polo svým důrazem na funkčnost, praktičnost, komfort, bezpečnost a spolehlivost jasně dokazují, jak prostorné a dobře vybavené mohou být moderní kompaktní vozy nižší třídy. Jedinečnost těchto vozů je dána jejich proporcemi a prostorovým uspořádáním. Zavazadlový prostor těchto tří- a pětidveřových hatchbacků má objem 245 litrů; po sklopení zadních opěradel se však zvětší až na 975 litrů. Asymetrické dělení zadního opěradla umožňuje přepravu předmětů nebo sportovního nářadí a vzadu přitom stále ještě zbývá dost místa pro jednoho či dva pasažéry.

Pro modelovou řadu Volkswagen Polo připravili konstruktéři celou řadu zážehových a vznětových motorů. Výkonová nabídka začíná u 37 kW (50 k) hliníkového „litru“ a vrcholí na hodnotě 92 kW (125 k) zážehového motoru 1.6 16V, který se dodává do verzí Polo GTI. Ty překvapí i znalce svojí dynamikou: Sprint z klidu na 100 km/h zvládají za 8,7 s a pod plným plynem uhánějí až 205 km/h!

Šetrné řidiče určitě zaujmou vznětové agregáty 1.9 SDI o výkonu 47 kW (64 k) a 1.4 TDI o výkonu 55 kW (75 k). Tříválcový turbodiesel 1.4 TDI například sympatickému kompaktu postačí k dosažení rychlosti 170 km/h, z 0 na 100 km/h jej zrychlí za 12,9 s a přitom si v průměru vystačí jenom s 4,5 l nafty na 100 km jízdy. Průměrná spotřeba atmosféricky plněného čtyřválce 1.9 SDI je jen nepatrně vyšší - činí 4,8 l/100 km.

Automobily značky Volkswagen nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků