Volkswagen Polo GTI „Cup Editon” zná české ceny

České zastoupení automobilky Volkswagen zveřejnilo ceny nejsilnější verze svého modelu Polo GTI „Cup Edition”.

Tento vůz se od klasického GTI odlišuje hlavně vyšším výkonem. Čtyřválec 1,8T totiž dostal 132 kW (180 k), což je o 22 kW více, než běžné GTI. Díky většímu výkonu se zlepšila i dynamika. Stovku zvládne toto Polo za 7,5 s (Polo GTI za 8,2 s) a dosáhne maximální rychlosti 225 km/h (Polo GTI 216 km/h).

Tip: Podrobné představení Pola GTI Cup Edition naleznete zde.

Mírné rozdíly lze najít i ve stylingu. Cup Edition má jiný přední nárazník a také kola. Interiér se pak od běžného GTI příliš neliší a ani výbava není nijak rozdílná.

V čem je ovšem obrovský rozdíl je cena. Volkswagen si rád nechává zaplatit za cokoli nadstandardního a u Cup Edition to platí dvojnásob. Za tento model totiž zaplatíte 617 700 Kč, což je o necelých 90 000 Kč více, než za klasické Polo GTI, které stojí 528 800 Kč.

Proti verzi Polo GTI u této edice získáte i pár věci navíc. Cup Edition bude postaven standardně na 17" kolech z leké slitiny s pneu o rozměru 205/40. To má ovšem za následek, že do kufru dostanete jenom dojezdovou rezervu. Naopak u GTI máte navíc přední mlhovky. Zbytek specifikace je pak shodný.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Polo GTI „Cup Editon”
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků