Volkswagen Polo Cabrio: ještě menší kabrio od VW

Nabídka VW nikdy nepřekypovala množstvím otevřených vozů. To se ale možná brzy změní, k Eosu se zřejmě přidá Polo Cabrio.

Kdo vyzkoušel a zblízka viděl Volkswagen Eos, ten by jej označil za ideální kompaktní kabriolet v nižší střední třídě. Prostorově odpovídá Golfu, designově se blíží většímu Passatu. Pro mnohé ideální volba mezi menšími kabriolety, jenže VW půjde možná ještě níže a s Polem Cabrio zamíří směrem dolů proti trpaslíkům na trhu - Nissanu Micra CC nebo Mitsubishi Colt CZC.

Základem pro nový koncept se stal VW Polo GTI. Vývoj a konstrukci dostal odborník na slovo vzatý, německá karosárna Karmann, která stála také u zrodu již zmíněného konkurenta Nissan Micra CC. Dobrou referenci Karmann snad ani nepotřebuje, z jeho úspěšných projektů pro koncern VW ale zmiňme alespoň kabriolet odvozený od nového brouka.

Karmann stavěl na vzdušnosti a světlosti projektu, proto plátěná střecha. O bezpečnost posádky v případě převrácení vozu se stará inovativní Cabrio Overhead Protection System. Ve hře je i tak stále výroba i se skleněnou střechou.

Střešní díl nese elektroluminiscenční panel nahrazující vnější světlo i při zavřené střeše. Polo Cabrio tak jednou provždy poručí větru děšti alespoň na své palubě. Inovativní je také skládání plátěné střechy, které zachovává objemný zavazadlový prostor, což u klasických cécéček prostě nelze. Nabízí tedy plných 148 litrů při stažené střeše a 304 litrů při natažené střeše, v obou případech je zachován neomezený přístup do zavazadelníku.

Typickou volkswagenoidní příď netřeba představovat, zato v případě zádi se děje malá revoluce, na kterou u vozů této značky nejsme zvyklí. Zadní nárazník je vylepšen o opticky výrazný difuzor a centrálně umístěnou dvojici koncovek výfuku.

Koncept přináší zajímavé prvky a v zásadě lze počítat s jeho uvedením do malosériové výroby. Otázkou jen zůstává jeho zacílení na trhu malých kabrioletů. Rozhodně to nebude mít mezi dravými konkurenty lehké.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Polo Cabrio
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Polo Cabrio na frankfurtském autosalonu

bazar

VW Touareg 3
Rok výroby: 2010
Stav: 242 522 km
Cena: 300 000 Kč
VW Golf Plus 2
Rok výroby: 2011
Stav: 142 596 km
Cena: 236 000 Kč
VW Passat 2
Rok výroby: 2012
Stav: 161 359 km
Cena: 252 000 Kč
VW Golf 1,6
Rok výroby: 2014
Stav: 84 159 km
Cena: 300 000 Kč
VW Lupo 1,7
Rok výroby: 2000
Stav: 186 955 km
Cena: 36 000 Kč
VW CC 2
Rok výroby: 2012
Stav: 107 629 km
Cena: 430 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků