Volkswagen Polo BlueMotion, auto pro milovníky economy run

Volkswagen představil v Ženevě model Polo, který prošel mírnou modifikací karosérie, dostal upravený motor a převodovku. Díky provedeným změnám dosahuje Polo BlueMotion velmi nízké spotřeby pod čtyři litry paliva na 100 km.
Volkswagen Polo BlueMotion, auto pro milovníky economy run

Představovat Volkswagen Polo by dnes bylo zbytečné, ovšem Volkswagen jde s dobou a do Ženevy přivezl své úsporné Polo s označením BlueMotion. Srdcem tohoto auta je naftový motor o objemu 1,4 TDI o výkonu 59 kW (80 k). S ním  zvládne Polo sprint na stovku za slušných 12,8 s a dosáhne maximální rychlosti 176 km/h. Přes stejný motor dokáže BlueMotion jezdit se spotřebou až o 0,5 litru menší, než běžné Polo. Kombinované spotřeby 3,9 litru na 100 km bylo dosaženo relativně jednoduchými úpravami. Polo BlueMotion dostalo pozměněnou přední masku, čímž bylo dosaženo lepšího součinitele aerodynamického odporu. Spolu s delšími převody v pětistupňovém manuálu a upravenému software v řídící jednotce motoru pak dokáže jezdit s menší spotřebou.

Nové Polo BlueMotion však nezůstane pouze na papíře. Od léta tohoto roku bude dodáváno na vybrané trhy Evropské Unie. Bohužel, Česká republika mezi tyto trhy nepatří, ovšem nic nebrání tom, abyste si vůz zakoupili v sousedním Německu, či Rakousku. K sériové výbavě 3D Pola pak mj. patří kola z lehké slitiny s pneu 165/70, aerodynamický kit, přední a boční airbagy, ABS, el. ovládaná okna, multifunkční display, elektro-hydraulické servo řízení a další.

Polo BlueMotion je prvním vozem, které chce VW přinést na trh a které mají přinést nemalou úsporu paliva. V brzké době budou následovat i další modely s označením BlueMotion.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Polo BlueMotion v Ženevě

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Polo BlueMotion

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

dnes | Radek Pecák
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 27 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků