Volkswagen plánuje znásobit své investice v Číně

Něměcká automobilka Volkswagen poodhalila část svých strategických plánů, jejichž součástí je i velká expanze na rozvíjející se čínsky automobilový trh. Automobilka už investovala prvních 400 milionů USD do přípravy výstavby nové továrny. Kromě toho chce VW na tento trh přinést zcela nový, cenově dostupný model, kterým by si zajistil zvýšení podílu na tamním trhu.

Nový model, jehož výroba začne již příští rok, vychází ze studie Neeza a vyrábět by se měl výlučně v Číně. Automobilka však překvapila prohlášením, že tento vůz plánuje vyvážet i do Evropy a Severní Ameriky. Dosud však nebyli stanoveny žádné konkrétní termíny zahájení výroby. Svůj závazek sesadit Toyotu z trůnu světové jedničky, bere Volkswagen opravdu vážně...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků