Volkswagen plánuje znásobit své investice v Číně

Něměcká automobilka Volkswagen poodhalila část svých strategických plánů, jejichž součástí je i velká expanze na rozvíjející se čínsky automobilový trh. Automobilka už investovala prvních 400 milionů USD do přípravy výstavby nové továrny. Kromě toho chce VW na tento trh přinést zcela nový, cenově dostupný model, kterým by si zajistil zvýšení podílu na tamním trhu.

Nový model, jehož výroba začne již příští rok, vychází ze studie Neeza a vyrábět by se měl výlučně v Číně. Automobilka však překvapila prohlášením, že tento vůz plánuje vyvážet i do Evropy a Severní Ameriky. Dosud však nebyli stanoveny žádné konkrétní termíny zahájení výroby. Svůj závazek sesadit Toyotu z trůnu světové jedničky, bere Volkswagen opravdu vážně...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků