Volkswagen plánuje znásobit své investice v Číně

Něměcká automobilka Volkswagen poodhalila část svých strategických plánů, jejichž součástí je i velká expanze na rozvíjející se čínsky automobilový trh. Automobilka už investovala prvních 400 milionů USD do přípravy výstavby nové továrny. Kromě toho chce VW na tento trh přinést zcela nový, cenově dostupný model, kterým by si zajistil zvýšení podílu na tamním trhu.

Nový model, jehož výroba začne již příští rok, vychází ze studie Neeza a vyrábět by se měl výlučně v Číně. Automobilka však překvapila prohlášením, že tento vůz plánuje vyvážet i do Evropy a Severní Ameriky. Dosud však nebyli stanoveny žádné konkrétní termíny zahájení výroby. Svůj závazek sesadit Toyotu z trůnu světové jedničky, bere Volkswagen opravdu vážně...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků