Volkswagen plánuje na trh uvést další luxusní vůz

Vypadá to, že automobilka Volkswagen není příliš spokojen se svou pozicí „lidové automobilky“. Po představení Passatu CC, který míří za náročnějšími zákazníky vozů střední třídy, je jasné, že se automobilka segmentu luxusních vozů nehodlá jen tak vzdát. To podporuje i fakt, že se nyní začínají šířit spekulace ohledně další luxusního vozu, který by měl nabídku Volkswagenu rozšířit.

Automobilka ovšem neplánuje nástupce modelu Phaeton, ale vůz postavený na nové platformě, který by se zařadil právě mezi Phaeton a již zmiňovaný Passat CC. Podle posledního vyjádření šéfdesignéra Klause Bischoffe je možné, že Passat coupé není posledním novým modelem, kterým hodlá vážně konkurovat prestižnějším německým značkám jako je Mercedes-Benz nebo BMW.

Automobilka také otevřeně přiznala, že model Phaeton se nesetkal s takovým úspěchem, jak původně očekával. A to i navzdory poměrně propracované technice, kterou vůz disponuje. Volkswagen se teď spoléhá na úspěch Passatu CC, realizace dalších plánů na expanzi do vyšších kategorií se odvinou od úspěchu či neúspěchu tohoto modelu. 

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků