Volkswagen plánuje na trh uvést další luxusní vůz

Vypadá to, že automobilka Volkswagen není příliš spokojen se svou pozicí „lidové automobilky“. Po představení Passatu CC, který míří za náročnějšími zákazníky vozů střední třídy, je jasné, že se automobilka segmentu luxusních vozů nehodlá jen tak vzdát. To podporuje i fakt, že se nyní začínají šířit spekulace ohledně další luxusního vozu, který by měl nabídku Volkswagenu rozšířit.

Automobilka ovšem neplánuje nástupce modelu Phaeton, ale vůz postavený na nové platformě, který by se zařadil právě mezi Phaeton a již zmiňovaný Passat CC. Podle posledního vyjádření šéfdesignéra Klause Bischoffe je možné, že Passat coupé není posledním novým modelem, kterým hodlá vážně konkurovat prestižnějším německým značkám jako je Mercedes-Benz nebo BMW.

Automobilka také otevřeně přiznala, že model Phaeton se nesetkal s takovým úspěchem, jak původně očekával. A to i navzdory poměrně propracované technice, kterou vůz disponuje. Volkswagen se teď spoléhá na úspěch Passatu CC, realizace dalších plánů na expanzi do vyšších kategorií se odvinou od úspěchu či neúspěchu tohoto modelu. 

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků