Volkswagen plánuje na trh uvést další luxusní vůz

Vypadá to, že automobilka Volkswagen není příliš spokojen se svou pozicí „lidové automobilky“. Po představení Passatu CC, který míří za náročnějšími zákazníky vozů střední třídy, je jasné, že se automobilka segmentu luxusních vozů nehodlá jen tak vzdát. To podporuje i fakt, že se nyní začínají šířit spekulace ohledně další luxusního vozu, který by měl nabídku Volkswagenu rozšířit.

Automobilka ovšem neplánuje nástupce modelu Phaeton, ale vůz postavený na nové platformě, který by se zařadil právě mezi Phaeton a již zmiňovaný Passat CC. Podle posledního vyjádření šéfdesignéra Klause Bischoffe je možné, že Passat coupé není posledním novým modelem, kterým hodlá vážně konkurovat prestižnějším německým značkám jako je Mercedes-Benz nebo BMW.

Automobilka také otevřeně přiznala, že model Phaeton se nesetkal s takovým úspěchem, jak původně očekával. A to i navzdory poměrně propracované technice, kterou vůz disponuje. Volkswagen se teď spoléhá na úspěch Passatu CC, realizace dalších plánů na expanzi do vyšších kategorií se odvinou od úspěchu či neúspěchu tohoto modelu. 

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků