Volkswagen plánuje na trh uvést další luxusní vůz

Vypadá to, že automobilka Volkswagen není příliš spokojen se svou pozicí „lidové automobilky“. Po představení Passatu CC, který míří za náročnějšími zákazníky vozů střední třídy, je jasné, že se automobilka segmentu luxusních vozů nehodlá jen tak vzdát. To podporuje i fakt, že se nyní začínají šířit spekulace ohledně další luxusního vozu, který by měl nabídku Volkswagenu rozšířit.

Automobilka ovšem neplánuje nástupce modelu Phaeton, ale vůz postavený na nové platformě, který by se zařadil právě mezi Phaeton a již zmiňovaný Passat CC. Podle posledního vyjádření šéfdesignéra Klause Bischoffe je možné, že Passat coupé není posledním novým modelem, kterým hodlá vážně konkurovat prestižnějším německým značkám jako je Mercedes-Benz nebo BMW.

Automobilka také otevřeně přiznala, že model Phaeton se nesetkal s takovým úspěchem, jak původně očekával. A to i navzdory poměrně propracované technice, kterou vůz disponuje. Volkswagen se teď spoléhá na úspěch Passatu CC, realizace dalších plánů na expanzi do vyšších kategorií se odvinou od úspěchu či neúspěchu tohoto modelu. 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků