Volkswagen plánuje koupit motocyklovou značku

Německý koncern VW Group se možná opět mírně rozroste. Tentokrát však k sobě nepřibere žádného výrobce automobilů, ale zaměří se na svět motocyklů. Ferdinand Piëch se totiž před pár dny podělil o nejnovější plány koncernu s veřejností. A jako velký fanoušek motorek by rád viděl v rodině VW i nějakou ryze motocyklovou značku. 

Ředitel společnosti ovšem nenačrtl nic konkrétního, ale zájem v něm vzbudil italský výrobce motorek Ducati. Kromě toho, že sám jednu motorku tohoto producenta vlastní, zamlouvalo by se mu i přidružení značky ke koncernu. V souvislosti s tím si Piëch v rozhovoru pro německý magazín Stern zavzpomínal i na osmdesátá léta, kdy měla společnost Ducati poměrně velké finanční problémy a kvůli tomu byla na prodej. Pokud by se této společnosti chtěl současný majitel „zbavit“, je velice pravděpodobné, že by ji koncern odkoupil. 
 
Na druhé straně, odmítl možnost vytvoření vlastní značky pro motocykly, protože v současnosti je trh už „příliš zaběhnutý“. Portfolio koncernu Volkswagen sa tak možno opět rozšíří, to by však musela být nějaká menší motocyklová společnost s dobrou pověstí na prodej.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků