Volkswagen plánuje koupit motocyklovou značku

Německý koncern VW Group se možná opět mírně rozroste. Tentokrát však k sobě nepřibere žádného výrobce automobilů, ale zaměří se na svět motocyklů. Ferdinand Piëch se totiž před pár dny podělil o nejnovější plány koncernu s veřejností. A jako velký fanoušek motorek by rád viděl v rodině VW i nějakou ryze motocyklovou značku. 

Ředitel společnosti ovšem nenačrtl nic konkrétního, ale zájem v něm vzbudil italský výrobce motorek Ducati. Kromě toho, že sám jednu motorku tohoto producenta vlastní, zamlouvalo by se mu i přidružení značky ke koncernu. V souvislosti s tím si Piëch v rozhovoru pro německý magazín Stern zavzpomínal i na osmdesátá léta, kdy měla společnost Ducati poměrně velké finanční problémy a kvůli tomu byla na prodej. Pokud by se této společnosti chtěl současný majitel „zbavit“, je velice pravděpodobné, že by ji koncern odkoupil. 
 
Na druhé straně, odmítl možnost vytvoření vlastní značky pro motocykly, protože v současnosti je trh už „příliš zaběhnutý“. Portfolio koncernu Volkswagen sa tak možno opět rozšíří, to by však musela být nějaká menší motocyklová společnost s dobrou pověstí na prodej.
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků