Volkswagen plánuje koupit motocyklovou značku

Německý koncern VW Group se možná opět mírně rozroste. Tentokrát však k sobě nepřibere žádného výrobce automobilů, ale zaměří se na svět motocyklů. Ferdinand Piëch se totiž před pár dny podělil o nejnovější plány koncernu s veřejností. A jako velký fanoušek motorek by rád viděl v rodině VW i nějakou ryze motocyklovou značku. 

Ředitel společnosti ovšem nenačrtl nic konkrétního, ale zájem v něm vzbudil italský výrobce motorek Ducati. Kromě toho, že sám jednu motorku tohoto producenta vlastní, zamlouvalo by se mu i přidružení značky ke koncernu. V souvislosti s tím si Piëch v rozhovoru pro německý magazín Stern zavzpomínal i na osmdesátá léta, kdy měla společnost Ducati poměrně velké finanční problémy a kvůli tomu byla na prodej. Pokud by se této společnosti chtěl současný majitel „zbavit“, je velice pravděpodobné, že by ji koncern odkoupil. 
 
Na druhé straně, odmítl možnost vytvoření vlastní značky pro motocykly, protože v současnosti je trh už „příliš zaběhnutý“. Portfolio koncernu Volkswagen sa tak možno opět rozšíří, to by však musela být nějaká menší motocyklová společnost s dobrou pověstí na prodej.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků