Volkswagen Phaeton se vrátí do USA již příští rok

Jak je dobře známo, Volkswagen neměl s modelem Phaeton příliš velký úspěch. Teď ale přišel s faceliftovanou verzí a pochopitelně čeká na lepší výsledky – za první čtvrtletí tohoto roku vzrostly prodeje v domácím Německu o celých 45 % oproti roku minulému.

Je ale pravdou, že prodeje blízké největším konkurentům v podobě německého tria (Mercedes S, Audi A8 a BMW 7) se zřejmě konat nebudou. Nezájem o německý koráb donutil v minulosti Volkswagen stáhnout Phaeton z amerického trhu, ale nyní se chystá jeho návrat. Marketingové oddělení vidí na tamním trhu velký potenciál. Už podruhé. Jak to bude vypadat ve skutečnosti, ukáže čas.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků