Volkswagen Phaeton - luxusní koráb přijíždí na náš trh

Automobilka Volkswagen včera (15. 10.) uvedla na český trh svou novou luxusní limuzínu pod názvem Phaeton. Jedná se o největší volkswagen v historii značky. Dosavadní vlajkovou loď (Passat) přeskakuje hned o dvě třídy. Zajímavá je výroba vozu. Tu koncern provozuje v průhledné továrně ze skla v centru Drážďan, kde mohou zákazníci z bezprostřední blízkosti sledovat, jak jejich vůz vzniká, a tak komunikovat s pracovníky, jež mohou reagovat na přání klientů. Klíče od nových vozů se pak předávají ve speciálních VIP salóncích.

Tento "lidový" koráb měří celkem 5055 mm a dodává se zatím se dvěma zážehovými jednotkami. Slabší z benzínových motorů 3,2 V6 disponuje výkonem 177 kW (240 k) a točivým momentem 315 Nm, silnější varianta a zároveň vrchol nabídky 6,0 W12 se může pochlubit těmito údaji: výkon 309 kW (420 koní), točivý moment 550 Nm. Později paletu rozšíří ještě desetiválcový turbodiesel o objemu 5,0 l, který se dodává i do lehce terénního modelu Touareg. Na závěr už uvedeme jen cenu, za kterou si můžete Phaeton pořídit - ta začíná na 1 959 300 Kč za 3,2 V6. Podrobněji se však budeme tomuto korábu věnovat v pondělním článku.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků