Volkswagen Phaeton - luxusní koráb přijíždí na náš trh

Automobilka Volkswagen včera (15. 10.) uvedla na český trh svou novou luxusní limuzínu pod názvem Phaeton. Jedná se o největší volkswagen v historii značky. Dosavadní vlajkovou loď (Passat) přeskakuje hned o dvě třídy. Zajímavá je výroba vozu. Tu koncern provozuje v průhledné továrně ze skla v centru Drážďan, kde mohou zákazníci z bezprostřední blízkosti sledovat, jak jejich vůz vzniká, a tak komunikovat s pracovníky, jež mohou reagovat na přání klientů. Klíče od nových vozů se pak předávají ve speciálních VIP salóncích.

Tento "lidový" koráb měří celkem 5055 mm a dodává se zatím se dvěma zážehovými jednotkami. Slabší z benzínových motorů 3,2 V6 disponuje výkonem 177 kW (240 k) a točivým momentem 315 Nm, silnější varianta a zároveň vrchol nabídky 6,0 W12 se může pochlubit těmito údaji: výkon 309 kW (420 koní), točivý moment 550 Nm. Později paletu rozšíří ještě desetiválcový turbodiesel o objemu 5,0 l, který se dodává i do lehce terénního modelu Touareg. Na závěr už uvedeme jen cenu, za kterou si můžete Phaeton pořídit - ta začíná na 1 959 300 Kč za 3,2 V6. Podrobněji se však budeme tomuto korábu věnovat v pondělním článku.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků