Volkswagen Passat Coupé ve stylu CLS

Volkswagen se stále nezbavil myšlenky na vůz, který by stál někde mezi Passatem a Phaetonem. Ještě nedávno se mluvilo o projektu C1 (Sfero), což měl být luxusní crossover ve stylu Mercedes-Benzu R. Tento projekt byl však kvůli nevalným prodejům Phaetonu zrušen - vedení usoudilo, že lidé nejsou na luxusní vozy od Volkswagenu dosud připraveni. Proto se zraky vývojářů obrátily jiným směrem: Passat Coupé.

Novinka ovšem nebude ledajaké kupé, Volkswagen půjde ve stopách Mercedes-Benzu CLS. A co víc: po vzoru Mercedesu a BMW bude mít Passat Coupé pohon zadních kol. Tyto mixy zavedených kategorií (zde sedan/kupé) se dnes módně nazývají crossovery. Novinka by měla být výrazně dražší než standardní Passat - zatímco Passat je de facto fleetové auto, kupé bude určeno sportovně založeným řidičům, kterým záleží na tom, v jakém autě je ostatní uvidí.

Poznámka: Autocar uvádí, že kupé bude mít v základu pohon předních kol a vrcholové verze 4Motion. Nechme se překvapit.

Vrcholovým motorem pod kapotou bude nový šestiválec 3.6 V6 FSI s výkonem 206 kW (280 k) a točivým momentem 380 Nm; tato verze se bude označovat VR6. Stejný motor dostane později i Golf a Passat. Novinka by se měla představit na podzim v roce 2007 na frankfurtském autosalonu, do prodeje pak půjde na přelomu let 2007 a 2008. Podle Autobildu by se mělo ročně prodat okolo 60 tisíc kusů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků