Volkswagen Passat Coupé: nic na prvních foto

Automobilky si oblíbily udržování zákazníků v očekávání odhalováním novinek striptýzovým stylem. A VW se k nim musel přidat.

Automobilka Volkswagen představila první díl oficiálních fotografií nového modelu, kterým bude Passat Coupé. Ovšem jak to u správného marketingu bývá, doba k oficiálnímu představení je dlouhá, takže ukážeme něco, co nic neřekne, ale můžeme to nazvat prvními snímky nového modelu.

Passat Coupé bude představen v příštím roce. Prozatím se spekuluje buď o autosalonu v Detroitu, který probíhá hned v úvodu roku, nebo o ženevském autosalonu v březnu. Můžeme tak spekulovat, zda dá Volkswagen přednost svým evropským, nebo americkým zákazníkům. Každopádně v prodeji má být vůz zhruba v polovině příštího roku.

O Passatu Coupé se dnes ví jen málo. Půjde o sedan s tvary kupé, tedy o čtyřdveřové auto s víkem kufru ve stylu Mercedesu CLS. O pohon novinky se budou starat motory, které lze najít u klasického Passatu, nic nového se neočekává.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klíčové detaily nového Volkswagenu Passat Coupé

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků