Volkswagen Passat 1,4 bude navíc na plyn

Německá automobilka Volkswagen přijde s novou verzí modelu Passat s motorem 1,4 TSI. Motor je v současnosti do Passatu nabízen ve verzi s výkonem 90 kW (122 k) a právě tento agregát bude modifikován, aby byl schopen spalovat zemní plyn, neboli CNG. Z již tak trochu kontroverzní motorizace se stane ještě o něco kontroverznější, ale neodsuzujme hned každou novinku.

Zemní plyn se má stát v budoucnu jakousi alternativou k benzinu. Jeho rozmach postupně nastává i u nás a to hlavně proto, že podobně jako LPG dokáže snížit náklady na palivo až o polovinu.

Systém bude zcela standardní, tedy plynové bomby zaberou půlku kufru, aby byl dojezd na natankování alespoň z Prahy do Brna a přibude tlačítko na palubní desce pro přepínání plynu a benzínu.

Každopádně je dobře, že Volkswagen nabídne „tovární plyn”, to dále sníží nedůvěru části zákazníků v alternativní způsoby pohonu. Model, který by měl být k dispozici i u nás, doplní nabídku spíše užitkových a rodinných CNG modelů Citroenu, Opelu, Fiatu a dalších.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků