Volkswagen oprášil u svého Golfu název "Rabbit"

Německá automobilka Volkswagen začne již brzy prodávat svou nynější generaci Golfu také ve Spojených státech a Kanadě. Přestože je tento model v evropském prodeji poměrně dlouho, na druhé straně Atlantiku se jedná o novinku, která si nyní odbyla premiéru na autosalonu v New Yorku. Protože jsou američtí zákazníci zvyklí na jiné názvy vozů, než ti evropští, vrátí Volkswagen svému modelu název "Rabbit", který používala již v minulosti. Evropský zákazník se mohl také setkat s "králíkem", ovšem pouze jako ediční vozy třetí generace Golfu.

Volkswagen si od prodejů tohoto modelu poměrně dost slibuje, protože samotné představení sklidilo poměrně velkou pozornost a přitáhlo mnoho zájemců. Německá automobilka si tak nejspíše vylepší již tak poměrně dobré prodeje na tomto kontinentu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků