Volkswagen opět importérem číslo 1

V roce 2001 se v ČR prodalo 11 688 osobních a lehkých užitkových vozů Volkswagen.
Volkswagen opět importérem číslo 1
V roce 2001 oslavil dovozce automobilů Volkswagen desáté výročí svého působení na tuzemském trhu a k tomuto jubileu si nadělil pěkný dárek: celkem 11 688 prodaných osobních a lehkých užitkových vozů jej potřetí za sebou vyneslo na pozici „jedničky“ tuzemského trhu importovaných automobilů (v roce 2000 to bylo 9945 vozů). Výsledek je zároveň nejlepším výkonem za celou desetiletou éru působení značky Volkswagen v ČR. První příčku za rok 2001 Volkswagen vybojoval i v prodejích osobních automobilů, kterých si loni zákazníci odebrali přesně 9517 (v roce 2000 to bylo 7836).

„Meziroční zvýšení prodejů o téměř 18 procent je vzhledem ke složité situaci na tuzemském trhu vynikajícím výkonem,“ netají svoji spokojenost s loňskými prodeji automobilů značky Volkswagen říká Frank Jürgens, vedoucí divize Volkswagen – osobní vozy.

Na výborném výsledku značky Volkswagen v loňském roce se nejvýrazněji podílely modely Passat/Passat Variant, kterých se prodalo celkem 3586. Passat si tak bezpečně drží pozici bestselleru své třídy v rámci celého tuzemského automobilového trhu.

Modelové řadě Passat dobře sekunduje Golf. Těchto populárních tří- a pětidveřových hatchbacků se včetně verze kombi vloni prodalo 2627. „Golf prokazuje, že si plným právem vysloužil postavení modelu, který dlouhodobě určuje trendy celému svému segmentu,“ doplňuje F. Jürgens.

I přes blížící se střídání stráží se v roce 2001 výborně držely modely Polo, kterých se ve třech karosářských verzích (hatchback, sedan, kombi) prodalo celkem 2121. Svým dílem k loňským velmi dobrým prodejním výsledkům značky Volkswagen přispěly i modely Bora, New Beetle nebo Sharan, který dlouhodobě figuruje na předních pozicích ve své třídě velkoprostorových vozů.

Tradiční „jedničkou“ značky Volkswagen v segmentu užitkových automobilů jsou vozy modelové řady Volkswagen Transporter, kterých se v roce 2001 prodalo 1617, o 21 více než v předchozím roce 2000. „Spolu s modely Caddy a LT jsme vloni prodali celkem 2171 (r. 2000 – 2109 vozů) lehkých užitkových automobilů, tedy o 62 vozů více než o rok dříve, což při zhodnocení vývoje tuzemského trhu považujeme za pěkný úspěch,“ říká Dušan Blaško, vedoucí divize užitkových vozů společnosti Import Volkswagen Group.

„V roce 2000 jsme byli „jedničkami“ v souhrnném prodeji osobních a užitkových vozů. Vloni jsme k této pozici přidali i titul nejlepšího importéra samotných osobních automobilů. Věříme, že tento úspěšný trend si udržíme i do budoucna, zvlášť když naši nabídku obohatí velice zajímavé modely – už zanedlouho se v autosalonech našich prodejců objeví nové modely Polo a všichni se těšíme i na příchod modelu Phaeton, kterým značka Volkswagen vstupuje do segmentu prestižních vozů,“ říká Frank Jürgens.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků