Volkswagen obhájil pozici nejlepšího importéra

Stejně jako v roce 1999, i vloni se mu totiž podařilo vybojovat první místo v prodejích osobních a lehkých užitkových automobilů mezi více než třemi desítkami dovozců.
Volkswagen obhájil pozici nejlepšího importéra
Stejně jako v roce 1999, i vloni se mu totiž podařilo vybojovat první místo v prodejích osobních a lehkých užitkových automobilů mezi více než třemi desítkami dovozců.

Na první místo v prodejích osobních a lehkých užitkových vozů za právě uplynulý rok značku Volkswagen vyneslo přesně 9945 prodaných automobilů. “Je to sice o něco méně než v roce 1999, ale vzhledem k propadu tuzemského automobilového trhu ve druhé polovině loňského roku, neustále sílící konkurenci a především pochopitelnému nedostatku vozů Volkswagen Passat, který byl spojený s náběhem nové generace těchto vozů, považujeme náš loňský výsledek za velmi dobrý,” komentuje rok 2000 Peter Maiwald, ředitel společnosti Import Volkswagen Group.

Tuzemským bestsellerem značky Volkswagen v sektoru osobních automobilů se stala modelová řada Golf/Golf Variant, která tak potvrdila svoji zcela výjimečnou pozici na celém evropském automobilovém trhu. V ČR se vloni prodalo 1944 tří- a pětidveřových hatchbacků Golf a 484 praktických kombi Golf Variant.

Hodně těsně šlapaly na paty řadě Golf/Golf Variant modely Passat/Passat Variant, a to i přesto, že druhá polovina roku se už nesla ve znamení očekávání nové generace těchto vozů. “Vloni jsme v ČR prodali 1605 limuzín a 717 vozů kombi řady Passat. Víme přitom, že mnoho zákazníků se rozhodlo počkat s nákupem nového vozu až na novou generaci. Troufnu si tedy tvrdit, že naší jedničkou v prvním roce nového tisíciletí se patrně stane nový Passat a jsem si prakticky jistý, že se mu podaří obhájit i dlouholetou pozici lídra celého segmentu střední třídy,” říká Frank Jürgens, vedoucí divize VW osobní vozy.

Výborně bodovala i modelová řada Polo – v ČR se prodalo celkem 2024 vozů této řady, která zahrnuje tří- a pětidveřové hatchbacky, sedan Polo Classic a praktické kombi Polo Variant. Svým dílem k velmi dobrým prodejním výsledkům značky Volkswagen přispěly i další modely – sebevědomý sedan Bora a naprosto originální New Beetle. Po svém uvedení ve druhé polovině loňského roku se skvěle “rozjel” i velkoprostorový Sharan nové generace. Stočtyřicetdva prodaných vozů jej vyneslo na vedoucí pozici v segmentu.

Volkswagen si vloni vedl velmi dobře i v sektoru lehkých užitkových vozů. “Našim prodejcům se podařilo prodat celkem 2109 užitkových vozů, což představuje téměř jedenáctiprocentní nárůst v porovnání s výsledky roku 1999. Vzhledem ke zhruba šestiprocentnímu poklesu celkového trhu užitkových vozidel to představuje velmi dobrý výsledek,” říká Dušan Blaško, vedoucí divize užitkových vozů společnosti Import Volkswagen Group. Tradičně nejlépe si mezi užitkovými automobily značky Volkswagen vedou vozy řady VW Transporter, kterých se v loňském roce prodalo 1596.

“Titul nejlepšího importéra osobních a lehkých užitkových vozů za rok 2000 nás pochopitelně těší. My však už žijeme rokem 2001, ve kterém spolu s našimi prodejci samozřejmě uděláme vše pro obhajobu loňského a předloňského prvenství. Jsem přesvědčený, že díky kvalitě našich modelů a chystaným novinkám to není nereálný cíl,” říká Peter Maiwald. Vedoucí divizí Frank Jürgens (osobní vozy) a Dušan Blaško (užitková vozidla) by chtěli obzvláště poděkovat všem prodejcům, kteří značnou měrou přispěli k vynikajícímu celkovému výsledku. Největší uznání však patří zákazníkům Volkswagenu, kteří vkládají v tuto značku svou důvěru.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků