Volkswagen nelení a bude také hybridní

Volkswagen vyvine spolu se svou dceřinou společností Shanghai Volskwagen vlastní hybridní pohon. Ten přijde na trh do roku 2008, tedy před olympijskými hrami v Číně. Tento pohon bude VW vyvíjet přímo v Šanghaji a na vývoji elektrických komponentů a baterií bude spolupracovat s tokijskou univerzitou. Modul bude vyvíjen tak, aby šel implementovat do všech vozů z produkce koncernu. Modul spojí pohon s elektromotoru o výkonu 20 kW s benzínovým motorem o výkonu okolo 110 kW a výkon celé soustavy má být následně přenášen na kola prostřednictvím automatické převodovky DSG.
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků