Volkswagen nasadí zadní náhon

Pokud jste začali jásat, že Volkswagen přivede na trh nějaké sportovnější vozy, máme pro vás smutnou zprávu. Automobilka sice plánuje model s motorem vzadu a zadním náhonem, ale ten bude vším možným, jen ne zábavným, výkonným nebo sportovním vozem.

Automobilka chce totiž využít současné velké obliby opravdu malých vozů typu Smart ForTwo, Peugeot 107, Toyota Aygo, Citroen C1 a nově i Fiatu 500.

Německá automobilka by tak chtěla přivést na trh obdobu těchto vozů a to za příznivou cenu, která by se měla postarat o dobré prodeje. Maximální prostor na minimáním základu má být hlavním charakterem budoucího modelu.

Aby se to všechno vešlo pod malou karosérii, hodlá Volkswagen umístit motor někam k zadní nápravě a pohánět zadní kola. Nevylučuje se také, že při této příležitosti by představil i velmi malý motor, který by měl mít jen dva válce a některé zdroje hovoří dokonce o jednoválci. Že by nový brouk?

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků