Volkswagen nasadí common-rail do Tiguanu a Audi A4

Na počátku letošního roku představila automobilka Volkswagen poměrně v tichosti svůj nový naftový čtyřválec se vstřikováním common-rail ve Spojených státech. Pořádnou akci s masivní mediální podporou ovšem zažijeme až po letošním autosalonu ve Frankfurtu.

O přestavení nové generace nafťáků jsme již psali (celá zpráva), ale doposud nebylo zřejmé, v jakých modelech 2,0 TDI CR nalezneme. Volkswagen nyní odhalil své záměry.

Nový naftový agregát se vstřikováním common-rail bude představen ve Frankfurtu v nové generaci modelu Audi A4 a v novém SUV Tiguan. Oba dostanou hned dvě verze, které nahradí současný motor 2,0 TDI PD. Po stránce parametrů se téměř nic nezmění a výkony a točivé momenty zůstanou v podstatě stejné.

Malou nesrovnalostí je pouze fakt, že Audi A4 má dostat základní motor 2,0 TDI CR s výkonem 105 kW (143 k) a Tiguan s výkonem 103 kW (140 k). U obou pak bude stejný točivý moment 320 Nm. Těžko nyní říci jak to bude doopravdy, ale nebylo by nic neobvyklého, aby mělo Audi k dispozici verzi s vyšším výkonem, přece jenom je to prémiová značka koncernu.

Zásadní změnou má být ovšem kultivovanost, která má předběhnout všechny konkurenty na trhu. Volkswagen tak chce být v naftě opět na vrcholu, jelikož právě tato automobilka se postarala o velkou popularizaci těchto agregátů. Podobné proklamace jsme ale slyšeli už v případě poslední generace PD motorů, které jsou všechno možné, jen ne tiché či kultivované. Uvidíme tedy, jaká bude realita, možná již za 14 dní ve Frankfurtu.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků