Volkswagen nabídl za dobrovolný odchod vysoké odstupné

Německá automobilka Volkswagen, která chystá ve svých závodech velké propuštění, přišla s novým návrhem pro zaměstnance. Každý, kdo do konce září dobrovolně opustí firmu, dostane vysoké odstupné, které by se mělo pohybovat od 48 tis. eur pro ty, kteří pracují ve firmě krátce, až po 250 tis. eur pro dlouholeté zaměstnance s vysokými příjmy.

Pokud ovšem zaměstnanec odejde až po září letošního roku, dostane odstupné pouze poloviční. Přestože se může zdát, že vyplacená částka je vysoká, přinese Volkswagenu velkou úsporu. Jednorázově sice zaplatí několik set milionu eur, ale snížením počtu zaměstnanců o několik desítek tisíc ušetří tolik, že se mu vynaložené peníze během dvou let vrátí.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků