Volkswagen nabídl za dobrovolný odchod vysoké odstupné

Německá automobilka Volkswagen, která chystá ve svých závodech velké propuštění, přišla s novým návrhem pro zaměstnance. Každý, kdo do konce září dobrovolně opustí firmu, dostane vysoké odstupné, které by se mělo pohybovat od 48 tis. eur pro ty, kteří pracují ve firmě krátce, až po 250 tis. eur pro dlouholeté zaměstnance s vysokými příjmy.

Pokud ovšem zaměstnanec odejde až po září letošního roku, dostane odstupné pouze poloviční. Přestože se může zdát, že vyplacená částka je vysoká, přinese Volkswagenu velkou úsporu. Jednorázově sice zaplatí několik set milionu eur, ale snížením počtu zaměstnanců o několik desítek tisíc ušetří tolik, že se mu vynaložené peníze během dvou let vrátí.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky