Volkswagen nabídl za dobrovolný odchod vysoké odstupné

Německá automobilka Volkswagen, která chystá ve svých závodech velké propuštění, přišla s novým návrhem pro zaměstnance. Každý, kdo do konce září dobrovolně opustí firmu, dostane vysoké odstupné, které by se mělo pohybovat od 48 tis. eur pro ty, kteří pracují ve firmě krátce, až po 250 tis. eur pro dlouholeté zaměstnance s vysokými příjmy.

Pokud ovšem zaměstnanec odejde až po září letošního roku, dostane odstupné pouze poloviční. Přestože se může zdát, že vyplacená částka je vysoká, přinese Volkswagenu velkou úsporu. Jednorázově sice zaplatí několik set milionu eur, ale snížením počtu zaměstnanců o několik desítek tisíc ušetří tolik, že se mu vynaložené peníze během dvou let vrátí.

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků