Volkswagen láká na elektrické kombi. Jako materiál používá i zbytky z jablek

Elektrický zástupce praktických Volkswagenů dorazí za dva roky s dojezdem až 600 km.

Automobilka Volkswagen se chystá na premiéru svého nejnovějšího konceptu, kterým se stane praktičtější varianta již známého elektrického sedanu ID Vizzion. Ten se dočká sériové výroby již v roce 2020. Kombi jej bude následovat o rok později.

VW zveřejnil záběry z jízdy ID.R v Číně. Takovou rychlost si představíte jen stěží

VW zveřejnil záběry z jízdy ID.R v Číně. Takovou rychlost si představíte jen stěží

Koncept s batohem se jmenuje ID Space Vizzion a poprvé se představí na autosalonu v Los Angeles, který se koná od 22. listopadu do 1. prosince. Automobilka jej uvádí jako „kombi zítřka, které kombinuje aerodynamickou charakteristiku GT s prostorností SUV“. Svůj základ najde taktéž v nové koncernové platformě MEB.

Nový Volkswagen ID.3 poprvé naživo. Důležitější auto tady už dlouho nebylo!

Nový Volkswagen ID.3 poprvé naživo. Důležitější auto tady už dlouho nebylo!

Dále můžeme čekat plně digitální kokpit a materiál, kterému se říká Appleskin. Jde o umělou kůži, která se částečně vyrábí ze zbytků z produkce jablečných džusů. Obrázek o tom, jaké designové prvky ponese sériová podoba, si můžete udělat už teď. Stačí se podívat na nový Volkswagen ID.3, což je první model na platformě MEB a zakladatel nové dynastie Volkswagenů.

Pro nedočkavce bude vůz k vidění již 19. listopadu v Petersonově automobilovém muzeu v Los Angeles, kde bude součástí exhibice o elektrické budoucnosti.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

včera | Jan Mička | 24 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků