Volkswagen láká na elektrické kombi. Jako materiál používá i zbytky z jablek

Elektrický zástupce praktických Volkswagenů dorazí za dva roky s dojezdem až 600 km.

Automobilka Volkswagen se chystá na premiéru svého nejnovějšího konceptu, kterým se stane praktičtější varianta již známého elektrického sedanu ID Vizzion. Ten se dočká sériové výroby již v roce 2020. Kombi jej bude následovat o rok později.

VW zveřejnil záběry z jízdy ID.R v Číně. Takovou rychlost si představíte jen stěží

VW zveřejnil záběry z jízdy ID.R v Číně. Takovou rychlost si představíte jen stěží

Koncept s batohem se jmenuje ID Space Vizzion a poprvé se představí na autosalonu v Los Angeles, který se koná od 22. listopadu do 1. prosince. Automobilka jej uvádí jako „kombi zítřka, které kombinuje aerodynamickou charakteristiku GT s prostorností SUV“. Svůj základ najde taktéž v nové koncernové platformě MEB.

Nový Volkswagen ID.3 poprvé naživo. Důležitější auto tady už dlouho nebylo!

Nový Volkswagen ID.3 poprvé naživo. Důležitější auto tady už dlouho nebylo!

Dále můžeme čekat plně digitální kokpit a materiál, kterému se říká Appleskin. Jde o umělou kůži, která se částečně vyrábí ze zbytků z produkce jablečných džusů. Obrázek o tom, jaké designové prvky ponese sériová podoba, si můžete udělat už teď. Stačí se podívat na nový Volkswagen ID.3, což je první model na platformě MEB a zakladatel nové dynastie Volkswagenů.

Pro nedočkavce bude vůz k vidění již 19. listopadu v Petersonově automobilovém muzeu v Los Angeles, kde bude součástí exhibice o elektrické budoucnosti.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků