Volkswagen již myslí na obměnu New Beetle

Německá automobilka Volkswagen již pracuje na nástupci současné generace modelu New Beetle. Současná generace, která je poměrně oblíbená hlavně za Atlantikem zcela neplní původní předpoklady a prodeje nejsou takové, jak by se automobilce líbilo.

Snaha oprášit kultovního Brouka nevyšla a více než 21 mil. prodaných Brouků první generace je meta, na kterou ta současna zřejmě nikdy nedosáhne. Nutno ovšem říci, že snad ani dosáhnout nechtěla...

Nástupce nynějšího „Brouka” by se měl ještě více vrátit ke stylu původního vozu. Nepůjde však o čistě retro styl, ale o vůz, který v moderním pojetí ztvární čtyřicátá léta, kdy první generace vznikla.

První skici budoucí generace nyní zveřejnilo designérské centrum Volkswagenu, které sídlí ve Spojených státech. Zda se bude tímto směrem ubírat i produkční verze, nelze zatím říci. Je také otázkou, jak se další generace bude jmenovat. New New Beetle? Newer Beetle?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Wolkswagen Beetle další generace na prvních skicách
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků