Volkswagen již myslí na obměnu New Beetle

Německá automobilka Volkswagen již pracuje na nástupci současné generace modelu New Beetle. Současná generace, která je poměrně oblíbená hlavně za Atlantikem zcela neplní původní předpoklady a prodeje nejsou takové, jak by se automobilce líbilo.

Snaha oprášit kultovního Brouka nevyšla a více než 21 mil. prodaných Brouků první generace je meta, na kterou ta současna zřejmě nikdy nedosáhne. Nutno ovšem říci, že snad ani dosáhnout nechtěla...

Nástupce nynějšího „Brouka” by se měl ještě více vrátit ke stylu původního vozu. Nepůjde však o čistě retro styl, ale o vůz, který v moderním pojetí ztvární čtyřicátá léta, kdy první generace vznikla.

První skici budoucí generace nyní zveřejnilo designérské centrum Volkswagenu, které sídlí ve Spojených státech. Zda se bude tímto směrem ubírat i produkční verze, nelze zatím říci. Je také otázkou, jak se další generace bude jmenovat. New New Beetle? Newer Beetle?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Wolkswagen Beetle další generace na prvních skicách
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků