Volkswagen Jetta TDI Cup: přesvědčovací schopnosti Němců

Evropské automobilky se v poslední době všemožně snaží prosadit se svými dieselovými agregáty na zámořských trzích. Německý Volkswagen není výjimkou a pro prezentaci svých TDI motorů si zvolil vcelku nekonvenční cestu. Aby automobilka o kvalitách svých motorů přesvědčila masy lidí, uspořádá tento rok sérii závodu VW Jetta TDI Cup.

Série, jejíž průběh je naplánován na začátek příštího roku, se bude skládat z osmi závodů a závodit se bude pochopitelně na modelech Jetta TDI, které prošly sportovní úpravou u divize Volkswagen Motorsport.

Co se týká samotných vozidel, ty jsou poháněny turbem přeplňovaným dieselovým agregátem s výkonem 125 kW (170 koní). Kromě „velice“ sportovně laděného motoru pod kapotou disponuje závodní Jetta sportovním výfukovým a brzdovým systémem. Paradoxem je, že právě na takové akci chce automobilka přesvědčovat vybíravé Američany o ekologičnosti a ekonomičnosti dieselů, ostatně při výkonu tohoto „sporťáku” asi v ničem jiném než ve spotřebě soutěžit nepůjde. Podle všeho se s podobnými akcemi obracejícími Američany „na pravou víru” budeme setkávat často. Bůh ochraňuj Ameriku...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cupový Volkswagen Jetta TDI
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků