Volkswagen Jetta TDI Cup: přesvědčovací schopnosti Němců

Evropské automobilky se v poslední době všemožně snaží prosadit se svými dieselovými agregáty na zámořských trzích. Německý Volkswagen není výjimkou a pro prezentaci svých TDI motorů si zvolil vcelku nekonvenční cestu. Aby automobilka o kvalitách svých motorů přesvědčila masy lidí, uspořádá tento rok sérii závodu VW Jetta TDI Cup.

Série, jejíž průběh je naplánován na začátek příštího roku, se bude skládat z osmi závodů a závodit se bude pochopitelně na modelech Jetta TDI, které prošly sportovní úpravou u divize Volkswagen Motorsport.

Co se týká samotných vozidel, ty jsou poháněny turbem přeplňovaným dieselovým agregátem s výkonem 125 kW (170 koní). Kromě „velice“ sportovně laděného motoru pod kapotou disponuje závodní Jetta sportovním výfukovým a brzdovým systémem. Paradoxem je, že právě na takové akci chce automobilka přesvědčovat vybíravé Američany o ekologičnosti a ekonomičnosti dieselů, ostatně při výkonu tohoto „sporťáku” asi v ničem jiném než ve spotřebě soutěžit nepůjde. Podle všeho se s podobnými akcemi obracejícími Američany „na pravou víru” budeme setkávat často. Bůh ochraňuj Ameriku...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cupový Volkswagen Jetta TDI
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků