Volkswagen Jetta TDI Cup: přesvědčovací schopnosti Němců

Evropské automobilky se v poslední době všemožně snaží prosadit se svými dieselovými agregáty na zámořských trzích. Německý Volkswagen není výjimkou a pro prezentaci svých TDI motorů si zvolil vcelku nekonvenční cestu. Aby automobilka o kvalitách svých motorů přesvědčila masy lidí, uspořádá tento rok sérii závodu VW Jetta TDI Cup.

Série, jejíž průběh je naplánován na začátek příštího roku, se bude skládat z osmi závodů a závodit se bude pochopitelně na modelech Jetta TDI, které prošly sportovní úpravou u divize Volkswagen Motorsport.

Co se týká samotných vozidel, ty jsou poháněny turbem přeplňovaným dieselovým agregátem s výkonem 125 kW (170 koní). Kromě „velice“ sportovně laděného motoru pod kapotou disponuje závodní Jetta sportovním výfukovým a brzdovým systémem. Paradoxem je, že právě na takové akci chce automobilka přesvědčovat vybíravé Američany o ekologičnosti a ekonomičnosti dieselů, ostatně při výkonu tohoto „sporťáku” asi v ničem jiném než ve spotřebě soutěžit nepůjde. Podle všeho se s podobnými akcemi obracejícími Američany „na pravou víru” budeme setkávat často. Bůh ochraňuj Ameriku...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cupový Volkswagen Jetta TDI
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků