Volkswagen Jetta GTI: zkrotíte 200 koní?

Nová Jetta byla poprvé oficiálně představena na detroitském autosalonu na americkém kontinentu s tím, že evropská verze se ukáže až koncem jara. Všichni ale počítali s tím, že se u nás bude novinka jmenovat po starší generaci, Bora. Volkswagen však změnil strategii a na evropském trhu bude sedan prodávat pod stejným názvem jako za oceánem, tedy Jetta. Možná tím chce ukázat, že se jedná o kvalitativně zcela odlišný vůz než Bora, který nebyl prodejně příliš úspěšný.

Tip: Nová Jetta v Evropě

Stejně jako Golf i Jetta bude uvedena na trh v ostré verzi GTI, která dostane masku z Golfu GTI, jiný lauf, snížený podvozek, sportovní tlumiče a hlavně přeplňovaný motor 2.0 TFSI s výkonem 147 kW/200 k a točivým momentem 280 Nm. Na některých trzích - např. Velká Británie - bude Jetta GTI prodávána pod běžným názvem, tedy jako Jetta 2.0 TFSI. Ať tak či onak, stále půjde o tentýž model, který na stovku zrychlí za sedm sekund a bude mít poháněna přední kola.

Tip: Historie Golfu, české ceny pro Golf GTI

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová Jetta

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Golf GTI

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků