Volkswagen Jetta GTI: zkrotíte 200 koní?

Nová Jetta byla poprvé oficiálně představena na detroitském autosalonu na americkém kontinentu s tím, že evropská verze se ukáže až koncem jara. Všichni ale počítali s tím, že se u nás bude novinka jmenovat po starší generaci, Bora. Volkswagen však změnil strategii a na evropském trhu bude sedan prodávat pod stejným názvem jako za oceánem, tedy Jetta. Možná tím chce ukázat, že se jedná o kvalitativně zcela odlišný vůz než Bora, který nebyl prodejně příliš úspěšný.

Tip: Nová Jetta v Evropě

Stejně jako Golf i Jetta bude uvedena na trh v ostré verzi GTI, která dostane masku z Golfu GTI, jiný lauf, snížený podvozek, sportovní tlumiče a hlavně přeplňovaný motor 2.0 TFSI s výkonem 147 kW/200 k a točivým momentem 280 Nm. Na některých trzích - např. Velká Británie - bude Jetta GTI prodávána pod běžným názvem, tedy jako Jetta 2.0 TFSI. Ať tak či onak, stále půjde o tentýž model, který na stovku zrychlí za sedm sekund a bude mít poháněna přední kola.

Tip: Historie Golfu, české ceny pro Golf GTI

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová Jetta

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Golf GTI

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků