Volkswagen ID.2All je vize lidového elektroauta, kterým chce koncern zaplavit Evropu. Má stát do 600 tisíc

Toto bude zřejmě nejdůležitější elektroauto Volkswagenu na hodně dlouhou dobu. Ukázalo základní tvary, rozměry a naznačilo parametry.

Každá větší automobilka, která to myslí s evropským trhem vážně, pilně pracuje na elektromobilu s cenou maximálně 25.000 eur – na této hranici se shodnou Němci, Korejci i další. Vize Volkswagenu konečně nabrala konkrétní obrysy ve formě konceptu ID.2All, který má přijít ve finální podobě na trh nejpozději v roce 2026. Stojí na nové platformě MEB Entry, přední kola jsou poháněna elektromotorem o výkonu 166 kW (225 k) a na 100 km/h zrychlí za zhruba sedm sekund. Baterie mu dává dojezd 450 kilometrů, z 10 na 80 procent nabití se má dostat přibližně za 20 minut.

Z hlediska vnějších rozměrů má blízko k aktuálnímu Polu – na délku měří 4050 mm, široký je 1812 mm a vysoký 1530 mm. Disponuje ale nemalým rozvorem 2600 mm. Díky šikovně rozvrženému vnitřku pak pojme v základní konfiguraci 490 litrů nákladu (Golf má 380 litrů, Škoda Fabia taktéž) a po sklopení zadních opěradel až 1330 litrů.

Po stránce výbavy má nabídnout užitečné prvky typu inteligentní navigace s plánováním zastávek pro dobíjení, systém Travel Assist s udržením v jízdním pruhu a adaptivním tempomatem nebo světlomety IQ.Light. Volkswagen se zde také hodlá vrátit k ovládání klasickými prvky místo dotykových plošek, které u jiných modelů nebyly úplně dobře přijaty. Výroba by měla probíhat ve Španělsku, zřejmě po boku sourozenců pod značkou Škoda (u ní je potvrzen název Elroq, zřejmě ale dostane vyšší stavbu karoserie) i Cupra.

O design se postaral nový šéfdesignér VW Andreas Mindt, konceptu ID.2All dodal méně divoký vzhled, než prezentovala starší studie ID.Life od Jozefa Kabaně, která se podle informací magazínu Automobilwoche nelíbila výkonnému řediteli Volkswagenu Thomasu Schäferovi. Ten v rámci představení vize dostupného elektromobilu uvedl, že značka pracuje na o něco menším vozidle v ceně do 20.000 eur (zhruba 480 tisíc korun), což ale prý bude ještě větší oříšek, než sériová verze ID.2All.

Volkswagen

Volkswagen je německá automobilka, vedoucí člen Volkswagen Group. Vznikla v roce 1937. Začala vyvíjet předchůdce slavného „Brouka“, plná výroba se ale rozběhla až po válce. Název značky Volkswagen znamená v překladu lidový vůz.

Volkswagen Golf • Volkswagen Passat • Volkswagen Touran • Volkswagen Touareg • Volkswagen Polo • Volkswagen up! • Volkswagen e-up! • Volkswagen T-Roc • Volkswagen T-Cross • Volkswagen Tiguan • Volkswagen Sharan • Volkswagen ID.3

Diskuze (65) Další článek: Je libo hodinky Aston Martin za cenu nejlepší Fabie? Limitovaná edice odkazuje na historii britské značky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta Volkswagen na Heureka.cz