Volkswagen ID. Roomzz: Elektrický crossover pro Čínu na prvních skicách

Ještě jsme ani pořádně neviděli ten první a Volkswagen pro nás už chystá pátý. Rodina elektrických VW se rozrůstá o dalšího člena.

Elektrický crossover se oficiálně odhalí v úterý 16. dubna na autosalonu v Šanghaji. Na výstavišti bude sice v podobě konceptu, od sériové verze se ale moc lišit nemá, ostatně jako se to tvrdí u všech konceptů Volkswagen ID.

VW I.D. chce mít neutrální uhlíkovou stopu. Emise bude šetřit už při výrobě

VW I.D. chce mít neutrální uhlíkovou stopu. Emise bude šetřit už při výrobě

K uvedení do sériové výroby dojde v roce 2021 a vůz bude určen pro čínský trh. I když je na společné fotografii s ostatními modely vůz stále zahalen je jasně vidět, že s nimi sdílí kontury a žádné designové výstřelky se tak konat nejspíš nebudou. Německá automobilka sází u elektrické flotily na čistý design.

VW ID Buggy oficiálně: Elektrická bugina má voděodolný interiér a 204 koní

VW ID Buggy oficiálně: Elektrická bugina má voděodolný interiér a 204 koní

Designéři se rozvášnili interiéru, který prý nabídne zcela nové rozvržení sedadel. Žádné detaily k tomu ale nezmínili, takže zatím netušíme, co si pod tím představit. Může to znamenat cokoli, ať už spojenou lavici předních sedadel, což by byla u současného VW novinka, nebo třeba otočná přední sedadla jako u dodávek.

V Seatu se rodí další elektromobil. Jmenuje se El-Born a něco nám připomíná

V Seatu se rodí další elektromobil. Jmenuje se El-Born a něco nám připomíná

ID. Roomz bude vybaven systémem IQ Drive pro autonomní jízdu. Majitel si také bude moct nespecifikovat speciální osvětlení interiéru. Vůz bude stejně jako ostatní stát na elektrické koncernové platformě MEB.

První dvě ukázky nového elektromobilu si můžete prohlédnout v galerii, kterou jsme následně doplnili o elektrický hatchback a plážovou buggy ze stejné rodiny.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 42 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků