Volkswagen ID. Roomzz: Elektrický crossover pro Čínu na prvních skicách

Ještě jsme ani pořádně neviděli ten první a Volkswagen pro nás už chystá pátý. Rodina elektrických VW se rozrůstá o dalšího člena.

Elektrický crossover se oficiálně odhalí v úterý 16. dubna na autosalonu v Šanghaji. Na výstavišti bude sice v podobě konceptu, od sériové verze se ale moc lišit nemá, ostatně jako se to tvrdí u všech konceptů Volkswagen ID.

VW I.D. chce mít neutrální uhlíkovou stopu. Emise bude šetřit už při výrobě

VW I.D. chce mít neutrální uhlíkovou stopu. Emise bude šetřit už při výrobě

K uvedení do sériové výroby dojde v roce 2021 a vůz bude určen pro čínský trh. I když je na společné fotografii s ostatními modely vůz stále zahalen je jasně vidět, že s nimi sdílí kontury a žádné designové výstřelky se tak konat nejspíš nebudou. Německá automobilka sází u elektrické flotily na čistý design.

VW ID Buggy oficiálně: Elektrická bugina má voděodolný interiér a 204 koní

VW ID Buggy oficiálně: Elektrická bugina má voděodolný interiér a 204 koní

Designéři se rozvášnili interiéru, který prý nabídne zcela nové rozvržení sedadel. Žádné detaily k tomu ale nezmínili, takže zatím netušíme, co si pod tím představit. Může to znamenat cokoli, ať už spojenou lavici předních sedadel, což by byla u současného VW novinka, nebo třeba otočná přední sedadla jako u dodávek.

V Seatu se rodí další elektromobil. Jmenuje se El-Born a něco nám připomíná

V Seatu se rodí další elektromobil. Jmenuje se El-Born a něco nám připomíná

ID. Roomz bude vybaven systémem IQ Drive pro autonomní jízdu. Majitel si také bude moct nespecifikovat speciální osvětlení interiéru. Vůz bude stejně jako ostatní stát na elektrické koncernové platformě MEB.

První dvě ukázky nového elektromobilu si můžete prohlédnout v galerii, kterou jsme následně doplnili o elektrický hatchback a plážovou buggy ze stejné rodiny.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 192 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků