Volkswagen ID. Roomzz: Elektrický crossover pro Čínu na prvních skicách

Ještě jsme ani pořádně neviděli ten první a Volkswagen pro nás už chystá pátý. Rodina elektrických VW se rozrůstá o dalšího člena.

Elektrický crossover se oficiálně odhalí v úterý 16. dubna na autosalonu v Šanghaji. Na výstavišti bude sice v podobě konceptu, od sériové verze se ale moc lišit nemá, ostatně jako se to tvrdí u všech konceptů Volkswagen ID.

VW I.D. chce mít neutrální uhlíkovou stopu. Emise bude šetřit už při výrobě

VW I.D. chce mít neutrální uhlíkovou stopu. Emise bude šetřit už při výrobě

K uvedení do sériové výroby dojde v roce 2021 a vůz bude určen pro čínský trh. I když je na společné fotografii s ostatními modely vůz stále zahalen je jasně vidět, že s nimi sdílí kontury a žádné designové výstřelky se tak konat nejspíš nebudou. Německá automobilka sází u elektrické flotily na čistý design.

VW ID Buggy oficiálně: Elektrická bugina má voděodolný interiér a 204 koní

VW ID Buggy oficiálně: Elektrická bugina má voděodolný interiér a 204 koní

Designéři se rozvášnili interiéru, který prý nabídne zcela nové rozvržení sedadel. Žádné detaily k tomu ale nezmínili, takže zatím netušíme, co si pod tím představit. Může to znamenat cokoli, ať už spojenou lavici předních sedadel, což by byla u současného VW novinka, nebo třeba otočná přední sedadla jako u dodávek.

V Seatu se rodí další elektromobil. Jmenuje se El-Born a něco nám připomíná

V Seatu se rodí další elektromobil. Jmenuje se El-Born a něco nám připomíná

ID. Roomz bude vybaven systémem IQ Drive pro autonomní jízdu. Majitel si také bude moct nespecifikovat speciální osvětlení interiéru. Vůz bude stejně jako ostatní stát na elektrické koncernové platformě MEB.

První dvě ukázky nového elektromobilu si můžete prohlédnout v galerii, kterou jsme následně doplnili o elektrický hatchback a plážovou buggy ze stejné rodiny.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků