Volkswagen I.D. R doslova rozdrtil rekord elektroaut na Nürburgringu

Německá modrá placka přijela na jeden z nejtěžších závodních okruhů světa, připravila se a rozdrtila dosavadní rekord. Kam pojede příště?

Volkswagen se se svým elektrickým závoďákem na rekordní jízdu v Zeleném pekle dlouho připravoval. Nakonec to ale vyšlo. Závodní vůz I.D. R stanovil rekordní čas pro elektrické vozy 6:05.336. Dosavadní držitel rekordu, čínský Nio EP9, tak byl poražen o více než čtyřicet sekund.

VW ukázal zbraň pro Nordschleife. Vylepšené ID. R chce být prostě nejlepší

VW ukázal zbraň pro Nordschleife. Vylepšené ID. R chce být prostě nejlepší

Za volantem seděl závodník Romain Dumas, Francouz, který s vozem pokořil i absolutní rekord na Pikes Peak. Průměrná rychlost na německém okruhu byla 204,96 km/h. Závodní monopost musel projít důkladnými změnami, na koloradské hoře je potřeba přeci jen jiný setup než na Nürburgringu.

VW přepsal historii motorsportu. Zajel absolutní rekord Pikes Peaku!

VW přepsal historii motorsportu. Zajel absolutní rekord Pikes Peaku!

Na pokoření elektrického rekordu stačilo Volkswagenu 500 kW. To je v porovnání s čínským Nio EP9, který má výkon 1000 kW přesně polovina. Může se tak stát, že si v německých dílnách navýší výkon a vyrazí vstříc absolutnímu rekordu, který stále drží Porsche 919 Evo s časem 5:19.55.

Po rekordu na Pikes Peak a Goodwoodu je tohle tak již třetí prvenství elektrického monopostu. Na jízdu Romaina Dumase se můžete podívat ve videu níže.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků