Volkswagen iCar: německá auta zavoní po jablkách

Pokud se někde před názvem nějakého zařízení objeví malé písmeno „i” s největší pravděpodobností v tom má prsty americké jablko v podobě společnosti Apple.

Vedení koncernu Volkswagen a vedení společnosti Apple se totiž v minulých dnech setkalo, aby spolu jednali o vývoji palubního systému pro německé vozy, který by jednak integroval výrobky Apple a který by také umožnil ve voze pracovat s externími přehrávači, telefony a dalšími zařízeními americké společnosti.

Jelikož v oblasti osobních multimedií je Apple světovou jedničkou s mnoha fanoušky, nelze se divit, že i automobilky chtějí z tohoto fenoménu těžit. V dnešní době již většina automobilek nabízí připojení přehrávače iPod ve voze, ale u Volkswagenu chtějí jít ještě dál.

Po vstupu Apple do segmentu telefonů se navíc otevřel další prostor integrace různých zařízení do vozů.

V budoucnu by tak mělo vzniknout zcela nové rozhraní, které umožní připojit do vozu externí zařízení typu iPod, iPhone a navíc měl by vzniknout integrovaný systém, který by měl zabudovány přístroje Apple.

V současnosti probíhají rozhovory o tom, co mohou jednotlivé strany nabídnout a jak by si představovaly spolupráci. Pokud ovšem dojde k dohodě, lze očekávat nový integrovaný systém zhruba do tří let. Ten by měl být určen všem značkám koncernu Volkswagen, tedy i pro naší Škodu.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků