Volkswagen iCar: německá auta zavoní po jablkách

Pokud se někde před názvem nějakého zařízení objeví malé písmeno „i” s největší pravděpodobností v tom má prsty americké jablko v podobě společnosti Apple.

Vedení koncernu Volkswagen a vedení společnosti Apple se totiž v minulých dnech setkalo, aby spolu jednali o vývoji palubního systému pro německé vozy, který by jednak integroval výrobky Apple a který by také umožnil ve voze pracovat s externími přehrávači, telefony a dalšími zařízeními americké společnosti.

Jelikož v oblasti osobních multimedií je Apple světovou jedničkou s mnoha fanoušky, nelze se divit, že i automobilky chtějí z tohoto fenoménu těžit. V dnešní době již většina automobilek nabízí připojení přehrávače iPod ve voze, ale u Volkswagenu chtějí jít ještě dál.

Po vstupu Apple do segmentu telefonů se navíc otevřel další prostor integrace různých zařízení do vozů.

V budoucnu by tak mělo vzniknout zcela nové rozhraní, které umožní připojit do vozu externí zařízení typu iPod, iPhone a navíc měl by vzniknout integrovaný systém, který by měl zabudovány přístroje Apple.

V současnosti probíhají rozhovory o tom, co mohou jednotlivé strany nabídnout a jak by si představovaly spolupráci. Pokud ovšem dojde k dohodě, lze očekávat nový integrovaný systém zhruba do tří let. Ten by měl být určen všem značkám koncernu Volkswagen, tedy i pro naší Škodu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků