Volkswagen iCar: německá auta zavoní po jablkách

Pokud se někde před názvem nějakého zařízení objeví malé písmeno „i” s největší pravděpodobností v tom má prsty americké jablko v podobě společnosti Apple.

Vedení koncernu Volkswagen a vedení společnosti Apple se totiž v minulých dnech setkalo, aby spolu jednali o vývoji palubního systému pro německé vozy, který by jednak integroval výrobky Apple a který by také umožnil ve voze pracovat s externími přehrávači, telefony a dalšími zařízeními americké společnosti.

Jelikož v oblasti osobních multimedií je Apple světovou jedničkou s mnoha fanoušky, nelze se divit, že i automobilky chtějí z tohoto fenoménu těžit. V dnešní době již většina automobilek nabízí připojení přehrávače iPod ve voze, ale u Volkswagenu chtějí jít ještě dál.

Po vstupu Apple do segmentu telefonů se navíc otevřel další prostor integrace různých zařízení do vozů.

V budoucnu by tak mělo vzniknout zcela nové rozhraní, které umožní připojit do vozu externí zařízení typu iPod, iPhone a navíc měl by vzniknout integrovaný systém, který by měl zabudovány přístroje Apple.

V současnosti probíhají rozhovory o tom, co mohou jednotlivé strany nabídnout a jak by si představovaly spolupráci. Pokud ovšem dojde k dohodě, lze očekávat nový integrovaný systém zhruba do tří let. Ten by měl být určen všem značkám koncernu Volkswagen, tedy i pro naší Škodu.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků