Volkswagen hrozí propuštěním třiceti tisícům Němců

Německé odbory požadují po vedení Volkswagenu, jednom z největších světových výrobců automobilů, zvýšení platů o čtyři procenta. Na to ale automobilka nechce přistoupit, protože se potýká s problémy na všech trzích, jak doma v Německu, tak v Evropě, USA a Číně. Pokud odbory nepřistoupí na „ozdravný plán“ - větší flexibilitu pracovní doby a zastavení růstu mezd, plánuje automobilka propuštění až pětiny svých zaměstnanců, tedy zhruba třiceti tisíc lidí. Odbory považují toto jednání za vyhrožování, jiné východisko však, zdá se, není. Náklady na zaměstnance jsou totiž v Německu až desetinásobně vyšší než v ČR.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků