Volkswagen hrozí propuštěním třiceti tisícům Němců

Německé odbory požadují po vedení Volkswagenu, jednom z největších světových výrobců automobilů, zvýšení platů o čtyři procenta. Na to ale automobilka nechce přistoupit, protože se potýká s problémy na všech trzích, jak doma v Německu, tak v Evropě, USA a Číně. Pokud odbory nepřistoupí na „ozdravný plán“ - větší flexibilitu pracovní doby a zastavení růstu mezd, plánuje automobilka propuštění až pětiny svých zaměstnanců, tedy zhruba třiceti tisíc lidí. Odbory považují toto jednání za vyhrožování, jiné východisko však, zdá se, není. Náklady na zaměstnance jsou totiž v Německu až desetinásobně vyšší než v ČR.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků