Volkswagen Golf R32 v září 2005

Na příštím autosalonu ve Frankfurtu, který se koná v září 2005, se představí nová verze Golfu R32. Ten bude mít stejně jako u předchozí generace pod kapotou šestiválec 3.2 V6, tentokrát ale s výkonem 184 kW (250 k, dříve 177 kW/241 k) - stejný motor se nachází také pod kapotou Audi A3. Oproti Golfu GTI, který je poháněn čtyřválcem 2.0 TFSI o výkonu 147 kW, bude mít ve standardu pohon všech kol, samozřejmě Haldex, ale už nové generace. Ten zajistí stálý přísun minimálně deseti procent výkonu na zadní nápravu, zatímco první generace měla, pokud se nepletu, při běžných trakčních podmínkách všechen výkon na přední nápravě. V případě nutnosti se až sto procent přesouvá vzad.

Nejvýkonnější verzi budou šlechtit 18" litá kola, sportovní doplňky vzhledu, snížený podvozek, silnější tlumiče a stabilizátory. Interiér bude vycházet z verze GTI, kterou vidíte na obrázku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zatím poslední generace Golfu R32

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Golf GTI

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků