Volkswagen Golf od Mattigu: němec dostal křídla

Kdo by si chtěl nechat opticky vylepšit svého pětkového Golfu, ať si zajede do ladičské firmy Mattig. Tuner si pro své zákazníky vedle kitu pro Opel Vectra nachystal paket pro Volkswagen Golf V.

U optického stylingu si na první pohled všimnete přepracované masky, kterou má firma Mattig připravenou hned ve dvou variantách. Vytažené a profilované boční prahy slouží k vyvážení celkového dojmu, protože Mattig nechal také silně oplechovat záď. Na dveřích, které se pomocí servomotorku otevírají velmi lehce směrem do boku a nahoru, jsou sportovní zrcátka.

Nové vinuté pružiny spolu s tužším nastavením tlumičů snížili světlou výšku podvozku o 45 milimetrů a zaručeně zlepší jízdní vlastnosti. Pro vyznavače akustických doplňků má Mattig v zásobě sportovní tlumič výfuku a zvuk se do prostoru valí ze čtyř koncovek, z nichž každá jedna má průměr 80 milimetrů. S heslem "k pořádnému autu velká kola", si zákazník může vybrat z 18" a 19" disků z lehkých slitin. Maximální použitelný rozměr pneumatik je 235/35 R19.

Pro interiér má Mattig také nachystáno pár vychytávek, jako je výběr z několika sportovních tříramenných volantů nebo široká paleta koženého čalounění v různých designových barvách a odstínech. Na pedály dostanete hliníkový povrch, speciálním koberečky s logem firmy, a na středové konzole vám přibudou ukazatele tlaku oleje, teploty oleje, indikátor plnícího tlaku a podtlaku, teploměr a voltmetr.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků