Volkswagen Golf od Mattigu: němec dostal křídla

Kdo by si chtěl nechat opticky vylepšit svého pětkového Golfu, ať si zajede do ladičské firmy Mattig. Tuner si pro své zákazníky vedle kitu pro Opel Vectra nachystal paket pro Volkswagen Golf V.

U optického stylingu si na první pohled všimnete přepracované masky, kterou má firma Mattig připravenou hned ve dvou variantách. Vytažené a profilované boční prahy slouží k vyvážení celkového dojmu, protože Mattig nechal také silně oplechovat záď. Na dveřích, které se pomocí servomotorku otevírají velmi lehce směrem do boku a nahoru, jsou sportovní zrcátka.

Nové vinuté pružiny spolu s tužším nastavením tlumičů snížili světlou výšku podvozku o 45 milimetrů a zaručeně zlepší jízdní vlastnosti. Pro vyznavače akustických doplňků má Mattig v zásobě sportovní tlumič výfuku a zvuk se do prostoru valí ze čtyř koncovek, z nichž každá jedna má průměr 80 milimetrů. S heslem "k pořádnému autu velká kola", si zákazník může vybrat z 18" a 19" disků z lehkých slitin. Maximální použitelný rozměr pneumatik je 235/35 R19.

Pro interiér má Mattig také nachystáno pár vychytávek, jako je výběr z několika sportovních tříramenných volantů nebo široká paleta koženého čalounění v různých designových barvách a odstínech. Na pedály dostanete hliníkový povrch, speciálním koberečky s logem firmy, a na středové konzole vám přibudou ukazatele tlaku oleje, teploty oleje, indikátor plnícího tlaku a podtlaku, teploměr a voltmetr.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků