Volkswagen Golf je nejprodávanější auto v západní Evropě

V západní Evropě bylo dle analýzy společnosti R. L. Polk Marketing Systems zaregistrováno loni 569 tisíc nových Golfů. To je o 72 tisíc více, než mělo druhé auto v pořadí; tisková zpráva bohužel neuvádí, o jaký vůz šlo. Do statistik byly zahrnuty všechny karosářské verze Golfu, tedy tří i pětidveřový hatchback, kombi a dokonce i sedan Bora. Naposledy byl Golf nejlépe prodávaným autem v roce 2001.

Není bez zajímavosti, že nejvíce Golfů se prodalo v Německu, téměř 40 procent z celkového počtu. Ve své třídě má Golf na německém trhu 27,2procentní podíl. Na českém trhu byly v loňském roce prodány necelé čtyři tisíce Golfů, což je více než dvojnásobek oproti roku 2003.¨

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků