Volkswagen Golf je nejprodávanější auto v západní Evropě

V západní Evropě bylo dle analýzy společnosti R. L. Polk Marketing Systems zaregistrováno loni 569 tisíc nových Golfů. To je o 72 tisíc více, než mělo druhé auto v pořadí; tisková zpráva bohužel neuvádí, o jaký vůz šlo. Do statistik byly zahrnuty všechny karosářské verze Golfu, tedy tří i pětidveřový hatchback, kombi a dokonce i sedan Bora. Naposledy byl Golf nejlépe prodávaným autem v roce 2001.

Není bez zajímavosti, že nejvíce Golfů se prodalo v Německu, téměř 40 procent z celkového počtu. Ve své třídě má Golf na německém trhu 27,2procentní podíl. Na českém trhu byly v loňském roce prodány necelé čtyři tisíce Golfů, což je více než dvojnásobek oproti roku 2003.¨

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků