Volkswagen Golf je nejprodávanější auto v západní Evropě

V západní Evropě bylo dle analýzy společnosti R. L. Polk Marketing Systems zaregistrováno loni 569 tisíc nových Golfů. To je o 72 tisíc více, než mělo druhé auto v pořadí; tisková zpráva bohužel neuvádí, o jaký vůz šlo. Do statistik byly zahrnuty všechny karosářské verze Golfu, tedy tří i pětidveřový hatchback, kombi a dokonce i sedan Bora. Naposledy byl Golf nejlépe prodávaným autem v roce 2001.

Není bez zajímavosti, že nejvíce Golfů se prodalo v Německu, téměř 40 procent z celkového počtu. Ve své třídě má Golf na německém trhu 27,2procentní podíl. Na českém trhu byly v loňském roce prodány necelé čtyři tisíce Golfů, což je více než dvojnásobek oproti roku 2003.¨

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků