Volkswagen Golf GTI Edition 30, speciální edice k výročí gétéíčka

Automobilka Volkswagen představila koncept svého modelu Golf GTI, který mírně upravila a představila jako ediční model k třicátému výročí vzniku jedné z ikon hothatchů. Odlišný není jen vzhled, ale i technika, GTI Edition 30 dostává pod kapotu nově naladěný motor 2,0 TFSI.
Volkswagen Golf GTI Edition 30, speciální edice k výročí gétéíčka

Představená studie "GTI Edition 30" disponuje stejnou technikou jako běžný model GTI, ovšem motor byl modifikován pomocí změněného software řídící jednotky. Ediční Golf tak disponuje výkonem 169 kW (230 k), což je přesně tolik, aby předstihl všechny své konkurenty mezi hot-hatchi nižší střední třídy.

Mimo úpravu výkonu došlo i na vizuální proměnu. Golf dostal nová 18" kola z lehké slitiny v černé barvě, mírně modifikované nárazníky a nové dekorace interiéru.

Zda se tato studie dočká i produkční verze přes oficiální síť prodejců není prozatím známo, ovšem z minulostí víme, že Volkswagen rád přichází na trh s modely k výročí svých modelů a tak je velmi pravděpodobné, že si nenechá ujít šanci s modelem k oslavě vzniku nesmrtelných písmen "GTI".

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Golf GTI Editon 30

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků