Volkswagen Golf GTI Edition 30, speciální edice k výročí gétéíčka

Automobilka Volkswagen představila koncept svého modelu Golf GTI, který mírně upravila a představila jako ediční model k třicátému výročí vzniku jedné z ikon hothatchů. Odlišný není jen vzhled, ale i technika, GTI Edition 30 dostává pod kapotu nově naladěný motor 2,0 TFSI.
Volkswagen Golf GTI Edition 30, speciální edice k výročí gétéíčka

Představená studie "GTI Edition 30" disponuje stejnou technikou jako běžný model GTI, ovšem motor byl modifikován pomocí změněného software řídící jednotky. Ediční Golf tak disponuje výkonem 169 kW (230 k), což je přesně tolik, aby předstihl všechny své konkurenty mezi hot-hatchi nižší střední třídy.

Mimo úpravu výkonu došlo i na vizuální proměnu. Golf dostal nová 18" kola z lehké slitiny v černé barvě, mírně modifikované nárazníky a nové dekorace interiéru.

Zda se tato studie dočká i produkční verze přes oficiální síť prodejců není prozatím známo, ovšem z minulostí víme, že Volkswagen rád přichází na trh s modely k výročí svých modelů a tak je velmi pravděpodobné, že si nenechá ujít šanci s modelem k oslavě vzniku nesmrtelných písmen "GTI".

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Golf GTI Editon 30

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků