Volkswagen Golf GTD: naftové GTI zřejmě bude (spy photos)

Špionážní fotografové zachytili na silnicích mimo faceliftovaného Golfa také připravované gétéčko s naftovým motorem, které by mělo dostat klasický název GTD. Jedná se o verzi vypadající stejně jako model GTI, ovšem s s naftovým motorem pod kapotou, což fotografům nemohlo uniknout. Mělo by jít o motor 2,0 TDI a podle všeho by agregát mohl mít výkon 125 kW. Jenže přesně takový výkon má Golf GT, tedy jakýsi Golf GTI pro chudší. Není proto příliš pravděpodobné, že by Volkswagen uvedl dva modely se stejným motorem, které se liší jen stylingem (GT např. nemá masku chladiče se včelí mřížkou). Je proto možné, že GTD bude mít výkon vyšší, byť o motoru 2,0 TDI s výkonem vyšším než 125 kW se VW zatím ani nezmínil.

Od modelu GTI se GTD liší - alespoň dle obrázků - několika drobnostmi. Chybí přední mlhovky (nebo jsou dobře maskované), vzadu není náps GTI ale Golf a navíc jsou i chromované lemy na nárazníku. Jaká bude pravda se zřejmě dozvíme již brzy.


Foto © Automedia
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků