Nový Volkswagen Golf se poprvé ukazuje světu. Designér jej už jasně vystihnul

Testování nové generace Volkswagenu Golf přechází do poslední fáze. Vůz se světu vůbec poprvé ukázal na oficiální fotografii, zatím vás ale asi moc nepotěší.

Dlouhou dobu se předpokládalo, že si osmá generace Golfu odbude světovou premiéru na blížícím se autosalonu ve Frankfurtu, musela ale ustoupit elektromobilům, do kterých se zbláznily snad všechny významné automobilky světa. Frankfurt se nakonec stane dějištěm premiéry elektrického modelu ID.3 a možná je to tak lepší. Golf totiž bude mít na podzim svou vlastní premiéru a nezapadne tak v množství autosalonových novinek.

Má nový VW Golf potíže? Premiéra na autosalonu ve Frankfurtu se odkládá

Má nový VW Golf potíže? Premiéra na autosalonu ve Frankfurtu se odkládá

Nejednoho z vás by možná napadlo, že už vlastně nemá co skrývat. V minulosti totiž byl několikrát zachycen v provozu, a to dokonce i v provedení GTI, které někdo nafotil za branami mateřského závodu Volkswagenu ve Wolfsburgu. Fanouškům pak značka vyšla vstříc alespoň skicou interiéru, osobně jsem ale toho názoru, že ani oficiální fotka skutečného automobilu toho neřekne o moc víc.

Čekáte na Volkswagen Golf osmé generace? Už nemusíte, tady je

Čekáte na Volkswagen Golf osmé generace? Už nemusíte, tady je

V galerii můžete vidět vůbec první oficiální fotku osmé generace Golfu. Větší změnu představují uzounké přední světlomety, nárazník standardní verze bude podle všeho hodně kontrastní a… to je zatím všechno. Dokonce i vnější zpětná zrcátka vypadají stejně jako u současné generace a počítat nemůžeme ani s nižším bočním prosklením, které by vytvářelo dynamičtější siluetu.

Nový VW Golf na dosud nejlepší ilustraci. Takhle by měl opravdu vypadat

Nový VW Golf na dosud nejlepší ilustraci. Takhle by měl opravdu vypadat

Klaus Bischoff, šéfdesignér Volkswagenu, považuje nový Golf za „eye-catcher". Měl by zkrátka přitahovat pozornost, což ale zatím není úplně zřejmé. Z dosud zveřejněných neoficiálních snímků, pořízených třeba i během natáčení reklamního spotu, bude design spíše evolucí stávajícího než něco, z čeho bychom se prvoplánově posadili na zadek.

Na internet unikly fotografie interiéru ID.3. Tohle jste u VW ještě neviděli

Na internet unikly fotografie interiéru ID.3. Tohle jste u VW ještě neviděli

Interiér se v každém případě změní hodně. Bude minimalistický a více zaměřený na řidiče. Podle slov Volkswagenu bude Golf digitální, inteligentní a připojený. Nejdříve dorazí hatchback, na praktičtější kombi si budeme muset počkat.

Vůz bude využívat upravenou platformu MQB a počítá se u něj s elektrifikací. Za nový ryze elektrický „Golf“ však můžeme považovat nové ID.3, o němž vám řekneme více už v předvečer frankfurtského autosalonu. Počítá se také s ostrou verzí R, která by měla hodně posílit a zachovat si klasický spalovací motor.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků