Volkswagen Golf 1.4 TDI s hybridním pohonem

Čína patří mezi nejvíce rostoucí automobilové trhy na světě. Pokud by trh nasytily vozy s klasickým pohonem, došlo by k ekologické katastrofě; proto právě na tomto trhu začnou výrobci uvádět vozy s nižšími emisemi a mneší spotřebou paliva. Na právě probíhající soutěži Michelin Challenge Bibendum 2004 v Šangaji má Volkswagen hned čtyři zástupce, Lupo 3L TDI, Boru TDI a dva koncepty, Touran HyMotion a Golf ECO.Power. Ten je vybaven tříválcovým nafťákem 1.4 TDI s výkonem 76 kW, který je doplněn elektromotorem o výkonu 15 kW.

Díky vysokému točivému momentu a zátahu již od nízkých otáček pomáhá elektromotor autu zejména při rozjezdech, které jsou nejvíce náročné na spotřebu paliva. Dohromady nabízí celá soustava točivý moment 300 Nm při 2 500 otáčkách a to při průměrné spotřebě 3,8 l nafty na sto km. Pro snížení spotřeby přidal Volkswagen také systém start-stop. Touran HyMotion je pak poháněn palivovými články, díky čemuž nemá žádné emise.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků