Volkswagen: filtr pevných částic do dalších nafťáků

Na pařížském autosalonu představil Volkswagen filtr pevných částic v celkem pěti provedeních: 2.0 TDI v Golfu a Passatu (v Passatu měl filtr svou premiéru již dříve), 3.0 TDI ve Phaetonu a Touaregu a 5.0 V10 TDI v Touaregu. Všechny modely s filtrem DPF (Dieselpartikelfilter) plní normu Euro 4. Volkswagen používá samočistící provedení bez nutnosti jeho výměny po ujetí určitého počtu kilometrů a bez nutnosti přidávat speciální aditiva.

V Golfu bude filtr jako volitelný prvek výbavy od podzimu, Phaeton V6 Touareg V6 TDI jej dostanou do standardu a konečně Touareg V10 TDI ho bude mít stejně jako Golf za příplatek. V blízké době dostanou DPF všechny motory Volkswagenu (za příplatek).

Tip: Více o filtrech pevných částic, jak fungují a k čemu jsou

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků