Volkswagen: filtr pevných částic do dalších nafťáků

Na pařížském autosalonu představil Volkswagen filtr pevných částic v celkem pěti provedeních: 2.0 TDI v Golfu a Passatu (v Passatu měl filtr svou premiéru již dříve), 3.0 TDI ve Phaetonu a Touaregu a 5.0 V10 TDI v Touaregu. Všechny modely s filtrem DPF (Dieselpartikelfilter) plní normu Euro 4. Volkswagen používá samočistící provedení bez nutnosti jeho výměny po ujetí určitého počtu kilometrů a bez nutnosti přidávat speciální aditiva.

V Golfu bude filtr jako volitelný prvek výbavy od podzimu, Phaeton V6 Touareg V6 TDI jej dostanou do standardu a konečně Touareg V10 TDI ho bude mít stejně jako Golf za příplatek. V blízké době dostanou DPF všechny motory Volkswagenu (za příplatek).

Tip: Více o filtrech pevných částic, jak fungují a k čemu jsou

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 32 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků