Zánovní VW Golf Cabriolet po doktorovi není mýtus. Může být váš skoro zadarmo

Skutečně krásný Golf Cabriolet po doktorovi z Německa opravdu existuje. Tento dokonce může být váš za méně než čtyři stovky.

Koncerty, výstavy, divadelní představení a vůbec všechny akce, u nichž se předpokládá návštěvnost nad 100 lidí, teď nemají na růžích ustláno. Pokud navštěvujete Autorevue.cz pravidelně, víte, že automobilové výstavy a srazy podporujeme a nepolevíme v tom ani letos. Tradiční setkání příznivců Golfů GTI u rakouského jezera Wörthersee, kde se mimo jiné měl oficiálně ukázat nový Golf GTI TCR, sice bylo zrušeno, pořadatelé letních akcí ale zatím mohou být relativně v klidu.

Máme teď na mysli přímo jednu konkrétní. Přípravy letošního Volkswagen Festu, který se stejně jako v minulých letech odehraje na letišti Hosín, jsou v plném proudu a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by bylo pořádání akce ohroženo. Pořadatelé si už loni dali za cíl svolat více než 1000 aut, což se nakonec nepovedlo, s konečným počtem 839 aut se ale i tak jednalo o největší sraz vozů Volkswagen u nás a s velkou rezervou padnul rekord z roku 2018, kdy do Hosína dorazilo 612 aut.

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Letos to podle všeho bude zase velké. Meta 1000 aut na srazu je jedním z velkých cílů pořadatelů, kteří investovali nemalé peníze do sociálního zázemí (oproti loňsku budou na místě mobilní sprchy) a doprovodného programu, zahrnujícího sprinty letištní ploše, ukázky vozů na rampě před hlavním pódiem či koncert Paulieho Garanda. Vůbec největší lákadlo budou mít účastníci celou dobu na očích a každý z nich bude mít šanci ho získat prakticky zadarmo.

Už v loňském roce se pořadatelé práskli přes kapsu, koupili žlutý Volkswagen Brouk, dali ho do pucu a připravili tak, aby s ním jeho výherce mohl ze srazu rovnou odjet. Stačilo jenom hodit platnou vstupenku do velké bedny a mít štěstí. Losování proběhlo pod notářským dohledem a nejinak tomu bude i letos. Jen auto bude jiné – letos padla volba na Golf Cabriolet 1.6 z roku 1985, jehož předchozím majitelem byl doktor z Německa.

Volkswagen Fest 2k19 v obří galerii: Opět trhal rekordy! Najdete se na fotkách?

Volkswagen Fest 2k19 v obří galerii: Opět trhal rekordy! Najdete se na fotkách?

Krásný kousek má nově čalouněný interiér a do Česka dorazil z Hamburku. Aktuálně má stále německý techničák a pořadatelé s ním před vypuknutím Volkswagenu Festu 2020 plánují navštívit vybrané akce, aby byl co nejvíce vidět. Losování výherce bude probíhat za stejných podmínek jako loni. Vezmeme-li to do důsledku, vůz za zhruba 130.000 Kč můžete být váš za 399 Kč. Přesně tolik stojí vstupenka na festival v předprodeji, na místě pak bude o padesát korun dražší. Na oficiálním webu akce jsou už otevřeny registrace.

„Stejně jako každý rok jdeme zase o kus dál, co se týká velikosti festivalu a programu pro lidi. Proto bude opět losování o auto a sprinty na dráze, ale nově i sprchy a koncert Paulieho Garanda. Vše, na co jsou lidi zvyklí, jen posunuto o laťku výš. Mám radost, že se podařilo sehnat takhle hezkého Golfa a zajistit kvalitní zázemí, které si návštěvníci zaslouží. A doufám, že letos tu vysněnou hranici 1000 aut překročíme,“ řekl Zdeněk Fišák, hlavní organizátor Volkswagen Festu.

Volkswagen Fest 2K18 ve velké galerii: Takovou účast nikdo nečekal!

Volkswagen Fest 2K18 ve velké galerii: Takovou účast nikdo nečekal!

Letošní Volkswagen Fest bude již pátý v pořadí. Proběhne ve dnech 28. - 30. 8. 2020 na letišti Hosín u Českých Budějovic a hlavním partnerem je divize Volkswagen společnosti Porsche Česká republika. Vstupné zahrnuje vstup do areálu po celý víkend, kompletní program a stylový plecháček. Tradiční festivalová trička budou k dispozici na místě.

#1000autnebonic

Volkswagen Fest 2020: Základní informace

Kdy: 28. srpna až 30. srpna 2020

Kde: Aeroklub České Budějovice - Letiště Hosín

Pořádá: Volkswagen club

Vstupné: 399,- (při platbě předem), 450,- (na místě), 50,- (startovné na sprinty, premium členové klubu mají vjezd na dráhu zdarma)

Více informací: volkswagenfest.cz

Koronavirus online

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf je dlouholetým bestsellerem nižší střední třídy v Evropě. Oblibu si získal širokou nabídkou verzí, přívětivou ergonomií a solidními jízdními vlastnostmi. V současnosti je na trhu osmá generace Golfu.

Ceny, výbava, data • Test VW Golf 1.5 eTSI • Minitest VW Golf 2.0 TDI • VW Golf GTI První jízda • VW Golf Variant a Alltrack • VW Golf GTI vs. GTE

TEST Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid: Zenový silák za všechny prachy

Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid

Je to druhá nejvýkonnější Toyota v nabídce na našem trhu. A nejde o sporťák ani v rámci kategorie SUV. Slouží k přesně opačným účelům, které zvládá na výbornou. I když bez chyb není.

včera | Richard Herbich
TEST Dacia Sandero 1.0 SCe Comfort: Co všechno lze mít za míň než 300 tisíc?

Dacia Sandero 1.0 SCe

Nová Dacia Sandero nám připadá tak zajímavá, že vám ji v krátkém čase servírujeme už podruhé. Tentokrát jsme vyzkoušeli běžné provedení v nejvyšší výbavě, ale zato s nejslabším motorem z celé nabídky. A bylo senzační!

5.  3.  2021 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

3.  3.  2021 | Vladimír Kadera | 26 příspěvků