Zánovní VW Golf Cabriolet po doktorovi není mýtus. Může být váš skoro zadarmo

Skutečně krásný Golf Cabriolet po doktorovi z Německa opravdu existuje. Tento dokonce může být váš za méně než čtyři stovky.

Koncerty, výstavy, divadelní představení a vůbec všechny akce, u nichž se předpokládá návštěvnost nad 100 lidí, teď nemají na růžích ustláno. Pokud navštěvujete Autorevue.cz pravidelně, víte, že automobilové výstavy a srazy podporujeme a nepolevíme v tom ani letos. Tradiční setkání příznivců Golfů GTI u rakouského jezera Wörthersee, kde se mimo jiné měl oficiálně ukázat nový Golf GTI TCR, sice bylo zrušeno, pořadatelé letních akcí ale zatím mohou být relativně v klidu.

Máme teď na mysli přímo jednu konkrétní. Přípravy letošního Volkswagen Festu, který se stejně jako v minulých letech odehraje na letišti Hosín, jsou v plném proudu a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by bylo pořádání akce ohroženo. Pořadatelé si už loni dali za cíl svolat více než 1000 aut, což se nakonec nepovedlo, s konečným počtem 839 aut se ale i tak jednalo o největší sraz vozů Volkswagen u nás a s velkou rezervou padnul rekord z roku 2018, kdy do Hosína dorazilo 612 aut.

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Letos to podle všeho bude zase velké. Meta 1000 aut na srazu je jedním z velkých cílů pořadatelů, kteří investovali nemalé peníze do sociálního zázemí (oproti loňsku budou na místě mobilní sprchy) a doprovodného programu, zahrnujícího sprinty letištní ploše, ukázky vozů na rampě před hlavním pódiem či koncert Paulieho Garanda. Vůbec největší lákadlo budou mít účastníci celou dobu na očích a každý z nich bude mít šanci ho získat prakticky zadarmo.

Už v loňském roce se pořadatelé práskli přes kapsu, koupili žlutý Volkswagen Brouk, dali ho do pucu a připravili tak, aby s ním jeho výherce mohl ze srazu rovnou odjet. Stačilo jenom hodit platnou vstupenku do velké bedny a mít štěstí. Losování proběhlo pod notářským dohledem a nejinak tomu bude i letos. Jen auto bude jiné – letos padla volba na Golf Cabriolet 1.6 z roku 1985, jehož předchozím majitelem byl doktor z Německa.

Volkswagen Fest 2k19 v obří galerii: Opět trhal rekordy! Najdete se na fotkách?

Volkswagen Fest 2k19 v obří galerii: Opět trhal rekordy! Najdete se na fotkách?

Krásný kousek má nově čalouněný interiér a do Česka dorazil z Hamburku. Aktuálně má stále německý techničák a pořadatelé s ním před vypuknutím Volkswagenu Festu 2020 plánují navštívit vybrané akce, aby byl co nejvíce vidět. Losování výherce bude probíhat za stejných podmínek jako loni. Vezmeme-li to do důsledku, vůz za zhruba 130.000 Kč můžete být váš za 399 Kč. Přesně tolik stojí vstupenka na festival v předprodeji, na místě pak bude o padesát korun dražší. Na oficiálním webu akce jsou už otevřeny registrace.

„Stejně jako každý rok jdeme zase o kus dál, co se týká velikosti festivalu a programu pro lidi. Proto bude opět losování o auto a sprinty na dráze, ale nově i sprchy a koncert Paulieho Garanda. Vše, na co jsou lidi zvyklí, jen posunuto o laťku výš. Mám radost, že se podařilo sehnat takhle hezkého Golfa a zajistit kvalitní zázemí, které si návštěvníci zaslouží. A doufám, že letos tu vysněnou hranici 1000 aut překročíme,“ řekl Zdeněk Fišák, hlavní organizátor Volkswagen Festu.

Volkswagen Fest 2K18 ve velké galerii: Takovou účast nikdo nečekal!

Volkswagen Fest 2K18 ve velké galerii: Takovou účast nikdo nečekal!

Letošní Volkswagen Fest bude již pátý v pořadí. Proběhne ve dnech 28. - 30. 8. 2020 na letišti Hosín u Českých Budějovic a hlavním partnerem je divize Volkswagen společnosti Porsche Česká republika. Vstupné zahrnuje vstup do areálu po celý víkend, kompletní program a stylový plecháček. Tradiční festivalová trička budou k dispozici na místě.

#1000autnebonic

Volkswagen Fest 2020: Základní informace

Kdy: 28. srpna až 30. srpna 2020

Kde: Aeroklub České Budějovice - Letiště Hosín

Pořádá: Volkswagen club

Vstupné: 399,- (při platbě předem), 450,- (na místě), 50,- (startovné na sprinty, premium členové klubu mají vjezd na dráhu zdarma)

Více informací: volkswagenfest.cz

Koronavirus online

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků