Volkswagen Fest 2020 nakonec opravdu bude! S teplotou vás ale za bránu nepustí

Srpnový festival vozů značky Volkswagen již stříhá metr. Těšit se můžete na stovky vozů, koncert Paulieho Garanda a losování výherce Volkswagneu Golf Cabrio z roku 1985.

Velké akce nyní nemají na růžích ustláno. Po březnové hysterii se však některá opatření pomalu uvolňují a organizátorům se tak lépe plánuje. Velká rozhodnutí čekala i na organizátory každoročního Volkswagen Festu, který se odehrává na letišti Hosín u Českých Budějovic.Ten se na konci srpna opravdu konat bude, návštěvníci ovšem budou muset počítat s tím, že bylo potřeba učinit několik bezpečnostních opatření.

Organizátoři apelují na návštěvníky, aby při příjezdu k bráně areálu nevystupovali ze svých aut. V prostoru brány bude návštěvníkům měřena teplota. Jakmile bude mít někdo z vozu zvýšenou teplotu, nebude puštěna do areálu celá posádka.

Zánovní VW Golf Cabriolet po doktorovi není mýtus. Může být váš skoro zadarmo

Zánovní VW Golf Cabriolet po doktorovi není mýtus. Může být váš skoro zadarmo

S sebou si návštěvníci rozhodně nesmí zapomenout roušku, které budou povinné mimo hlavní sektory. Bohatě zastoupené by pak měly být dezinfekční gely. V areálu bude i stan, kde budou vedle gelů i roušky a na přání bude návštěvníkům změřena teplota. 

Sektory budou celkem čtyři. Ty hlavní s označením A1 a A2 budou před hlavním pódiem, které je pro letošní rok otočeno směrem do velkého areálu. Třetí sektor patří karavanistům i lidem z klubu vozů VW Transporter. Poslední sektor je určen pro rodiny s dětmi a je umístěn v klidné části areálu.

Mechanici vybrali nejlepší auta do 200 tisíc Kč. Škoda dala šanci jen VW Golf

Mechanici vybrali nejlepší auta do 200 tisíc Kč. Škoda dala šanci jen VW Golf

Oproti loňskému roku se pak návštěvníci mohou těšit i na nové sprchy. Letos to podle všeho bude zase velké. Nebudou chybět sprinty ani ukázky vozů na rampě před hlavním pódiem. Fanoušci hudby si pak nesmí nechat uniknout koncert Paulieho Garanda.

I letos budou moci návštěvníci vyhrát automobil. Tím bude Volkswagen Golf Cabriolet 1.6 z roku 1985, jehož předchozím majitelem byl doktor z Německa. Krásný kousek má nově čalouněný interiér a do Česka dorazil z Hamburku. Losování výherce ze vstupenek bude probíhat za dozoru notáře a vůz za zhruba 130.000 Kč tak může být za 399 Kč. Tolik stojí vstupenka v předprodeji, na místě si připlatíte 50 Kč.

„Myšlenka o zrušení Volkswagen Festu 2020 v nás hlodala dlouho, už kvůli fanouškům jsme se ale rozhodli jej uskutečnit i navzdory nutným preventivním opatřením. Letošní sraz bude v takovém měřítku, na jaké jsou pravidelní účastníci zvyklí, a věříme, že bude stejně fajn jako v minulých letech,“ řekl Zdeněk Fišák, koordinátor českého Volkswagen clubu

Volkswagen Fest 2020: Základní informace

Kdy: 28. srpna až 30. srpna 2020

Kde: Aeroklub České Budějovice - Letiště Hosín

Pořádá: Volkswagen club

Vstupné: 399,- (při platbě předem), 449,- (na místě), 50,- (startovné na sprinty, premium členové klubu mají vjezd na dráhu zdarma)

Více informací: volkswagenfest.cz

Volkswagen

Volkswagen je německá automobilka, vedoucí člen Volkswagen Group. Vznikla v roce 1937. Začala vyvíjet předchůdce slavného „Brouka“, plná výroba se ale rozběhla až po válce. Název značky Volkswagen znamená v překladu lidový vůz.

Volkswagen Golf • Volkswagen Passat • Volkswagen Touran • Volkswagen Touareg • Volkswagen Polo • Volkswagen up! • Volkswagen e-up! • Volkswagen T-Roc • Volkswagen T-Cross • Volkswagen Tiguan • Volkswagen Sharan • Volkswagen ID.3

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

dnes | Jiří BaborskýOndřej Mára | 28 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků