Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Zdeněk Fišák, koordinátor českého Volkswagen clubu, se pro Autorevue rozpovídal o přípravách letošního ročníku Volkswagen Festu. Vše se nese ve znamení lámání rekordů!

Letos jsme se rozhodli to vzít více od podlahy, a proto jsme vše vsadili na jednu kartu. Naším cílem je dostat na Fest alespoň 1000 aut (loni jich přijelo 612, pozn. red.). Abychom toho dosáhli, připravili jsme hned několik novinek. Největším tahákem a hlavní výhrou celé akce bude Volkswagen Brouk z roku 1971, který momentálně připravujeme tak, aby na Volkswagen Festu dělal parádu. Věříme, že bude opravdu velkou motivací, aby lidé čtvrtý ročník Volkswagen Festu navštívili.

Volkswagen Fest 2K18 ve velké galerii: Takovou účast nikdo nečekal!

Volkswagen Fest 2K18 ve velké galerii: Takovou účast nikdo nečekal!

Losování Brouka proběhne ze vstupenek, které budou účastníci házet na místě okýnkem přímo do auta. Všichni tak budou mít stejné šance na výhru. Brouk bude následně v sobotu večer přivezen na rampu a originálním způsobem z něj vytáhneme jednu vstupenku, která bude výherní. Auto bude připravené tak, aby výherce mohl rovnou sednout za volant a odjet novým mazlem.

Další věc, která půjde v blízké době ven, je mobilní aplikace Volkswagen Festu. Nechali jsme vytvořit aplikaci, do které budeme přidávat novinky z příprav, program akce, kategorie sprintů, nabídku cateringu a plánujeme také přímo na místě pomocí aplikace posílat aktuální informace o tom, co se děje a co se bude dít na mobilní zařízení účastníků. Bude to hlavní komunikační kanál, díky kterému víme, že i když budou účastníci daleko od podia, notifikace v mobilu mu vše připomene. Aplikace bude k dispozici pro zařízení s operačními systémy Android a iOS.

GTI Treffen 2018 obrazem: Když se sejdou stovky milovníku Volkswagenů

GTI Treffen 2018 obrazem: Když se sejdou stovky milovníku Volkswagenů

Také letos bude sprinty na letištní dráze obsluhovat prvotřídní časomíra, která měří veškeré profesionální závody. Lidé díky aplikaci budou dostávat aktuální výsledky přímo do mobilu, kde časy uvidí v tabulce. Pokračujeme také s programem ambasadorů Volkswagen Festu (to jsou lidé, kteří dobrovolně polepí zadní okno svého vozu reklamou na Volkswagen Fest s místem konání a datem). Už teď jich jezdí minimálně 20 po celé České republice a každý den rozesíláme další.

Nemůže chybět koncert kapel. Stejně jako minulý rok budou v pátek hrát Podříci - energická kapela s takřka nekonečným repertoárem. Po minulé zkušenosti jsme se přesvědčili, že lidé se chtějí hlavně bavit a chtějí, aby se s nimi bavila i kapela. Poté přijde na řadu reprodukovaná hudba. V sobotu po vyhlášení vítěze Brouka vystoupí kapela AC/CZ – skvělý český revival světoznámých AC/DC.

Na srazu Volkswagenů si tři vozy zaplavaly ve Vltavě. Zvládnou 10 km/hod

Na srazu Volkswagenů si tři vozy zaplavaly ve Vltavě. Zvládnou 10 km/hod

Jako každý rok nebude chybět ani CB auto České Budějovice s flotilou nových vozů značky Volkswagen a testovacími jízdami. Návštěvníci se mohou těšit na tombolu, soutěže pro malé i velké, výstavu historických i současných Volkswagenů, kterou letos doplní i několik exemplářů značky Porsche, sprinty na letištní dráze, stánky partnerů akce a vůbec vše, na co jsou návštěvníci Festu zvyklí. Minulý ročník jsme pokořili počet 612 aut. Letos v těch 1000 aut opravdu věříme a rádi tam všechny uvidíme.

#1000autnebonic

Volkswagen Fest 2k19: Základní informace

Kdy: 23. 8. 15:00 - 25. 8. 12:00

Kde: Aeroklub České Budějovice - Letiště Hosín

Pořádá: Volkswagen club

Vstupné: 350 ,- (při platbě předem), 400,- (na místě), 50,- (startovné na sprinty)

Více informací: volkswagenfest.cz

Autor: Zdeněk Fišák, koordinátor Volkswagen clubu

TEST: S Mitsubishi L200 jsme postavili lesní posed. Ale hodí se i na výlety?

Mitsubishi L200 Invite+ a Instyle

Nové Mitsubishi L200 je skvělé auto na práci. Jak si ale povede jako auto pro každý den?

25.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
Hybridní Fiaty 500 a Panda mají motor z použitých plechovek. Jak s ním jezdí?

Fiat 500 a Fiat Panda Hybrid

Opačný přístup než Peugeot se rozhodl aplikovat Fiat. Prostým označením hybrid označuje své dva modely 500 a Panda s mild hybridním ústrojím.

24.  2.  2020 | Svět motorů | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků