Volkswagen Eos představen (nové info, foto, cena)

VW Eos příjde na trh na jaře roku 2006 se zaváděcí cenou 25 950 Eur. VW Eos si odbyl výstavní premiéru na právě probíhajícím frankfurtské autosalonu. Toto coupé-cabrio s délkou 4410 mm, šířkou 1790 mm a výškou 1440 mm vychází z modelů Golf a Passat. Velikost zavazadlového prostoru, na který VW hodně sází, se bude pohybovat od 221 litrů v případě, že auto pojede jako kabrio, až po 401 litrů v případě kupé.

Pod kapotou se objeví benzínové čtyřválcové motory od 1.6 FSI až po 2.0 TFSI a šestiválec o objemu 3.2l s výkonem 250 k. Naftové motory bude v počátku produkce zastupovat pouze 2.0 TDI s výkonem 140 k, který dostane ve standardní výbavě i filtr pevných částic. Výkon na přední kola budou přenášet standardně přes převodovky DSG a manuální šestikvalty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků