Volkswagen Eos, kupé-kabrio bude na trhu do léta

Nový model Volkswagenu, kupé-kabrio Eos, se dostane na český trh již za pár měsíců. Povedený model jistě zaujme nejednoho motoristu a tak je na čase předložit všechna fakta.
Volkswagen Eos, kupé-kabrio bude na trhu do léta

Také Volkswagen přispěje svým dílem do relativně nové třídy vozů CC, tedy coupé-cabrio. Model Eos měl původně přijít na trh již v březnu tohoto roku, ovšem menší problémy se skládacími střechami zavinily odklad. Eos se tak dočká prodejní premiéry na našem trhu ve druhém čtvrtletí tohoto roku a jeho cena bude začínat pod hranicí 700 000 Kč.

Eos bude 4 410 mm dlouhý, 1 790 mm široký a 1 440 mm vysoký. Jeho největší zvláštností bude pevná, pětidílná skládací střecha, která se dokáže složit a proměnit tak coupé ve čtyřmístné cabrio během 25 sekund. Pokud se někdo obává o bezpečnost posádky v režimu cabrio, při převrácení vozu, pak má k dispozici speciální ochranné vzpěry, které se vysunou za zadními sedadly a ochrání tak posádku před zraněním.

Pro lepší nastupování na zadní sedadla, vybavil Volkswagen svůj model systémem Easy Entry, tedy elektrickým systémem posunu předních sedadel. Pro prakticky smýšlející řidiče je pak k dispozici zavazadelník s objemem až 380 litrů. Jeho objem však záleží na více faktorech, pokud pojedete s kabriem, bude vám k dispozici pouze 205 litrů, resp. 183 litrů pro verzi s motorem 3,2 V6. U kupé pak máte k dispozici 380 litrů, resp. 358 litrů ve verzi s šestiválcem.

Pod kapotou se objeví poměrně pestrá paleta motorů. Benzínové motory bude zastupovat čtyřválec 1,6 FSI o výkonu 85 kW (115 k), 2,0 FSI 110 kW (150 k), přeplňovaný čtyřválec 2,0 TFSI o výkonu 147 kW (200 k) a vrcholem bude šestiválec o objemu 3,2 litru s výkonem 184 kW (250 k). Naftu bude reprezentovat pouze jeden motor a to čtyřválec TDI o objemu 2 litry s výkonem 103 kW (140 k).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Eos bude v ČR k mání za méně než 700 tisíc Kč
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků