Volkswagen do Formule 1 zatím nepůjde

Vedení německého Volkswagenu velmi rázně odmítlo spekulace, které se točily ohledně možného vstupu automobilky do Formule 1. Vše začaly spekulace okolo malých stájí, které pravidelně někdo koupí s velkými očekáváními, jež se pravděpodobně nevyplní a stáj se propadne do ztráty.

V takové chvíli měl zadluženou stáj koupit Volkswagen. Samotný šéf Volkswagenu Ferdinand Piech ovšem jasně prohlásil, že vstup do Formule 1 by byl pouhým mrháním peněz, jelikož pro alespoň částečný úspěch je třeba investovat ročně přes 300 mil. eur.

Jak to tak vypadá, Volkswagen a ani jeho dceřiné automobilky se tak v blízké době ve Formuli 1 neobjeví a koncern se bude zabývat jinými motoristickými aktivitami, jako jsou závody vozů FIA GT, DTM, vytrvalostní závody série Le Mans, WTCC, rallye a další.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 8 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků