Volkswagen do Formule 1 zatím nepůjde

Vedení německého Volkswagenu velmi rázně odmítlo spekulace, které se točily ohledně možného vstupu automobilky do Formule 1. Vše začaly spekulace okolo malých stájí, které pravidelně někdo koupí s velkými očekáváními, jež se pravděpodobně nevyplní a stáj se propadne do ztráty.

V takové chvíli měl zadluženou stáj koupit Volkswagen. Samotný šéf Volkswagenu Ferdinand Piech ovšem jasně prohlásil, že vstup do Formule 1 by byl pouhým mrháním peněz, jelikož pro alespoň částečný úspěch je třeba investovat ročně přes 300 mil. eur.

Jak to tak vypadá, Volkswagen a ani jeho dceřiné automobilky se tak v blízké době ve Formuli 1 neobjeví a koncern se bude zabývat jinými motoristickými aktivitami, jako jsou závody vozů FIA GT, DTM, vytrvalostní závody série Le Mans, WTCC, rallye a další.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků