Volkswagen CrossGolf: více než jen 4Motion

Podle magazín AutoExpress by měl Volkswagen v brzké době předvést nový CrossGolf. Oproti běžnému Golfu 4Motion půjde o model se vzhledem více připomínajícím offroad podobě jako CrossFox; základem bude nedávno uvedený model Golf Plus. Samozřejmě nepůjde o čistokrevný offroad, jízdní vlastnosti v terénu budou poplatné použité platformě. Základem bude pohon všech kol 4Motion, pod kterým se skrývá viskózní spojka Haldex druhé generace. Ta při dobré adhezi 90 procent výkonu na přední nápravě, deset pak vzadu. V případě nutnosti se může celý výkon přenést dozadu.

Spíše než offroad bude CrossGolf silniční lifestylové vozítko, které si bez problému poradí s pětičlennou rodinou na dovolené. Stejně jako Golf Plus ani CrossGolf nebude mít sedmimístnou verzi, ta je dostupná pouze v Touranu (a ve větších modelech jako Sharan). Motory nebudou žádné překvapení, počítá se stejnými jako má Golf Plus, tedy 1.6 FSI 85 kW, 1.9 TDI 77 kW a 2.0 TDI 103 kW. Na evropský trh se CrossGolf dostane na přelomu letošního a příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Golf Plus, novinka minulého měsíce

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
CrossFox je určen zejména pro jihoamerický trh

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků