Volkswagen CrossGolf: více než jen 4Motion

Podle magazín AutoExpress by měl Volkswagen v brzké době předvést nový CrossGolf. Oproti běžnému Golfu 4Motion půjde o model se vzhledem více připomínajícím offroad podobě jako CrossFox; základem bude nedávno uvedený model Golf Plus. Samozřejmě nepůjde o čistokrevný offroad, jízdní vlastnosti v terénu budou poplatné použité platformě. Základem bude pohon všech kol 4Motion, pod kterým se skrývá viskózní spojka Haldex druhé generace. Ta při dobré adhezi 90 procent výkonu na přední nápravě, deset pak vzadu. V případě nutnosti se může celý výkon přenést dozadu.

Spíše než offroad bude CrossGolf silniční lifestylové vozítko, které si bez problému poradí s pětičlennou rodinou na dovolené. Stejně jako Golf Plus ani CrossGolf nebude mít sedmimístnou verzi, ta je dostupná pouze v Touranu (a ve větších modelech jako Sharan). Motory nebudou žádné překvapení, počítá se stejnými jako má Golf Plus, tedy 1.6 FSI 85 kW, 1.9 TDI 77 kW a 2.0 TDI 103 kW. Na evropský trh se CrossGolf dostane na přelomu letošního a příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Golf Plus, novinka minulého měsíce

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
CrossFox je určen zejména pro jihoamerický trh

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků