Volkswagen chystá prodloužený Touareg pro sedm

Volkswagen Touareg, SUV pro pět lidí, je na trhu několik let a za tu dobu se nabídka konkurence notně obměnila. Začátkem roku se na trhu objeví dokonce konkurence z vlastní stáje, Audi Q7, které bude stát na stejném technickém základu jako Touareg, ale bude o 15 cm delší a dostane o 13 větší rozvor. A samozřejmě třetí řadu sedadel, díky čemuž převeze až sedm cestujících.

Stejně velký bude i Touareg LWB (long wheel base), který již byl zachycen špionážními fotografy. Na trh se dostaví pravděpodobně později než Audi Q7. Výhodou Audi Q7 budou exkluzivnější motory a rovněž hliníková konstrukce, díky níž bude audi o více než metrák lehčí.

Tip: Novinky Audi a Volkswagenu pro budoucnost

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků