Volkswagen chystá čtyřkolky i pro malé modely

Německý koncern Volkswagen přichází s novou platformou pro malé modely typu Polo, Ibiza a Fabia, která je uzpůsobena k použití jak předního náhonu, tak náhonu na všechna čtyři kola typu Haldex. Koncern si je vědom, že o malé čtyřkolky je ve světě poměrně solidní zájem, a tak je na místě přijít s malými modely, které budou mít k dispozici i tento typ pohonu.

Každopádně i když budou tuto platformu sdílet napříč automobilkami všichni členové koncernu, výsady mít 4x4 se dostane pouze vybraným vozům. Prozatím se počítá s nasazením do Pola a do připravované Audi A1. Ibiza a Fabia prozatím nedostanou nic.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků