VW má plán, jak masově rozšířit elektroauta. Nabíječky budou snad na každém rohu

Německá automobilka Volkswagen pokračuje v elektrické ofenzivě a zuby nehty se drží svého plánu. V rámci toho jede elektrická divize Elli na plné obrátky.

Automobilový průmysl v poslední době prochází obrovskou změnou. Kostky jsou vrženy, miliardy eur do vývoje elektromobilů taktéž. Zbývá už se tedy jen vrhnout na nabíječky. Další, kdo hází rukavici do ringu, je Volkswagen.

Rezervace VW ID.3 spuštěny: Záloha je 25 tisíc Kč, máme potvrzeny dojezdy

Rezervace VW ID.3 spuštěny: Záloha je 25 tisíc Kč, máme potvrzeny dojezdy

Slibuje, že do roku 2025 nainstaluje v Evropě celkem 36.000 dobíjecích stanic. 11.000 z nich bude vyvinuto přímo automobilkou. Postupem času se stanice rozšíří do celkem tří tisíc dealerství a měst.

Automobilka toho chce docílit díky své divizi pro infrastrukturu nabíječek, nazvanou Elli (Electric Life) a také díky službě „We Charge“. Vzhledem k tomuto ambicióznímu plánu se rozhodla investovat dalších čtvrt miliardy eur.

VW I.D. Roomzz je dalším konceptem elektrického SUV. Do výroby půjde v roce 2021

VW I.D. Roomzz je dalším konceptem elektrického SUV. Do výroby půjde v roce 2021

Podle VW bude v budoucnu až 70 % elektromobilů nabíjenom doma nebo v práci. Právě proto bude společnost Elli nabízet výhodné programy pro soukromé i firemní zákazníky již od roku 2020. Jejím cílem je co nejvíce přiblížit elektromobilitu lidem a pokud možno dopomoci Volkswagenu k čisté budoucnosti.

Mezitím se ve cvikovské továrně minulý měsíc objevilo prvních 200 kusů předsériového prototypu elektromobilu ID.3. Elektromobil velikosti Golfu, ale s vnitřním prostorem Passatu, má být zřejmě nejdůležitější vůz v této transformaci.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků