VW má plán, jak masově rozšířit elektroauta. Nabíječky budou snad na každém rohu

Německá automobilka Volkswagen pokračuje v elektrické ofenzivě a zuby nehty se drží svého plánu. V rámci toho jede elektrická divize Elli na plné obrátky.

Automobilový průmysl v poslední době prochází obrovskou změnou. Kostky jsou vrženy, miliardy eur do vývoje elektromobilů taktéž. Zbývá už se tedy jen vrhnout na nabíječky. Další, kdo hází rukavici do ringu, je Volkswagen.

Rezervace VW ID.3 spuštěny: Záloha je 25 tisíc Kč, máme potvrzeny dojezdy

Rezervace VW ID.3 spuštěny: Záloha je 25 tisíc Kč, máme potvrzeny dojezdy

Slibuje, že do roku 2025 nainstaluje v Evropě celkem 36.000 dobíjecích stanic. 11.000 z nich bude vyvinuto přímo automobilkou. Postupem času se stanice rozšíří do celkem tří tisíc dealerství a měst.

Automobilka toho chce docílit díky své divizi pro infrastrukturu nabíječek, nazvanou Elli (Electric Life) a také díky službě „We Charge“. Vzhledem k tomuto ambicióznímu plánu se rozhodla investovat dalších čtvrt miliardy eur.

VW I.D. Roomzz je dalším konceptem elektrického SUV. Do výroby půjde v roce 2021

VW I.D. Roomzz je dalším konceptem elektrického SUV. Do výroby půjde v roce 2021

Podle VW bude v budoucnu až 70 % elektromobilů nabíjenom doma nebo v práci. Právě proto bude společnost Elli nabízet výhodné programy pro soukromé i firemní zákazníky již od roku 2020. Jejím cílem je co nejvíce přiblížit elektromobilitu lidem a pokud možno dopomoci Volkswagenu k čisté budoucnosti.

Mezitím se ve cvikovské továrně minulý měsíc objevilo prvních 200 kusů předsériového prototypu elektromobilu ID.3. Elektromobil velikosti Golfu, ale s vnitřním prostorem Passatu, má být zřejmě nejdůležitější vůz v této transformaci.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička | 10 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 84 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků