Volkswagen chce příští rok prodat v Číně milion vozů

Německá automobilka Volkswagen oznámila, že v příštím roce hodlá prodat na čínském trhu přes milion vozů. V letošním roce se přitom počítá s prodejem okolo 900 tis. vozů, přitom původní plán na počátku roku počítal s prodejem jen 800 tis. automobilů. Jen za prvních devět měsíců letošního roku stouply prodeje Volkswagenu v Číně o neskutečných 30 procent a tržní podíl se zvýšil na 18 procent.

V příštím roce chce automobilka prodat přes milion vozů a navýšit tržní podíl na 20 procent.

Dopomoci navýšení tržního podílu má i nový závod, který byl již schválen a nyní se připravují všechny potřebné náležitosti. Pokud budou prodeje Volkswagenu pokračovat stejným tempem, nemusí být nedávné prohlášení o tom, že se chce stát globální jedničkou, tak nereálné.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků