Volkswagen chce příští rok prodat v Číně milion vozů

Německá automobilka Volkswagen oznámila, že v příštím roce hodlá prodat na čínském trhu přes milion vozů. V letošním roce se přitom počítá s prodejem okolo 900 tis. vozů, přitom původní plán na počátku roku počítal s prodejem jen 800 tis. automobilů. Jen za prvních devět měsíců letošního roku stouply prodeje Volkswagenu v Číně o neskutečných 30 procent a tržní podíl se zvýšil na 18 procent.

V příštím roce chce automobilka prodat přes milion vozů a navýšit tržní podíl na 20 procent.

Dopomoci navýšení tržního podílu má i nový závod, který byl již schválen a nyní se připravují všechny potřebné náležitosti. Pokud budou prodeje Volkswagenu pokračovat stejným tempem, nemusí být nedávné prohlášení o tom, že se chce stát globální jedničkou, tak nereálné.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků