Volkswagen chce příští rok prodat v Číně milion vozů

Německá automobilka Volkswagen oznámila, že v příštím roce hodlá prodat na čínském trhu přes milion vozů. V letošním roce se přitom počítá s prodejem okolo 900 tis. vozů, přitom původní plán na počátku roku počítal s prodejem jen 800 tis. automobilů. Jen za prvních devět měsíců letošního roku stouply prodeje Volkswagenu v Číně o neskutečných 30 procent a tržní podíl se zvýšil na 18 procent.

V příštím roce chce automobilka prodat přes milion vozů a navýšit tržní podíl na 20 procent.

Dopomoci navýšení tržního podílu má i nový závod, který byl již schválen a nyní se připravují všechny potřebné náležitosti. Pokud budou prodeje Volkswagenu pokračovat stejným tempem, nemusí být nedávné prohlášení o tom, že se chce stát globální jedničkou, tak nereálné.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků