Volkswagen chce postavit továrnu ve Spojených státech

Všechny evropské automobilky neustále řeší kolísání kurzu dolaru a eura. Právě nepředvídatelné kolísání může prodeje vozů za oceánem stáhnout do minusu. Evropské automobilky totiž prodávají své vozy na americkém trhu na hranici ziskovosti a nečekané změny kurzu mohou znamenat ztrátu.

V podstatě jedinou možnou cestou je zbavit prodej závislosti na kurzu eura a dolaru. S cenou se totiž nahoru moc jít nedá, jelikož konkurence je obrovská a zákazníci nehodlají za evropské vozy připlácet.

Volkswagen tak zvažuje, že by přímo ve Spojených státech postavil závod, který by vyráběl hned několik modelů. Ve Spojených státech se velmi dobře prodává model Golf, Jetta a některé varianty modelu Passat. Velký Phaeton, pokud se do USA opět vrátí, by se měl vyrábět i nadále v Evropě.

Prozatím není nic definitivního a automobilka analyzuje výhody takového řešení, ovšem podobný krok by byl poměrně logický.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

dnes | Radek Pecák
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 27 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků