Volkswagen chce postavit továrnu ve Spojených státech

Všechny evropské automobilky neustále řeší kolísání kurzu dolaru a eura. Právě nepředvídatelné kolísání může prodeje vozů za oceánem stáhnout do minusu. Evropské automobilky totiž prodávají své vozy na americkém trhu na hranici ziskovosti a nečekané změny kurzu mohou znamenat ztrátu.

V podstatě jedinou možnou cestou je zbavit prodej závislosti na kurzu eura a dolaru. S cenou se totiž nahoru moc jít nedá, jelikož konkurence je obrovská a zákazníci nehodlají za evropské vozy připlácet.

Volkswagen tak zvažuje, že by přímo ve Spojených státech postavil závod, který by vyráběl hned několik modelů. Ve Spojených státech se velmi dobře prodává model Golf, Jetta a některé varianty modelu Passat. Velký Phaeton, pokud se do USA opět vrátí, by se měl vyrábět i nadále v Evropě.

Prozatím není nic definitivního a automobilka analyzuje výhody takového řešení, ovšem podobný krok by byl poměrně logický.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků