Omlazený VW California oficiálně: Hromada nové techniky a nejpohodlnější postele

Dodávku pro živnostníky a dopravník pro větší počet manažerů nyní doplňuje i velmi populární obytný společník.

Veřejnosti se sice nová California představí až na výstavě karavanů v německém Düsseldorfu na konci srpna, ale Volkswagen na nás již teď chrlí oficiální fotografie a spoustu dalších informací. Ono také vcelku nebylo co skrývat. Facelift užitkových Volkswagenů přináší novinky hlavně v oblasti techniky.

Nový VW California láká na premiéru. Malý obytňák nikdy nebyl digitálnější

Nový VW California láká na premiéru. Malý obytňák nikdy nebyl digitálnější

Už jsme viděli obyčejný Transporter i vícemístný Multivan. Chyběla nám tedy jen tato retro podívaná. Nový design přední masky s jinou architekturou LED světlometů a jiný design mlhovek pochází z Multivanu. Nejvyšší výbava California Ocean nabídne dvoutónový lak nebo chromovanou přední masku. K mání pak budou i nižší výbavy Beach a Coast.

Uvnitř najdete vše, na co jste zvyklí. Je tu kuchyňský koutek a podle Volkswagenu ty doposud nejpohodlnější postele (jedna uvnitř a druhá na střeše ve „stanu“). Horní stan má zvýšenou ochranu proti slunci, takže by v něm přes den nemělo být jako ve skleníku. Postel dole má zase funkci pro východ slunce, kdy si spoluspící mohou měnit intenzitu jasu na palubě.

Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

V oblasti techniky i zde můžete čekat digitální přístrojový štít. Nový bude i infotainment MIB3 s úhlopříčkou 9,2 palce s možností internetového připojení pomocí eSIM, nebo elektronická stabilizace proti bočnímu větru a asistent pro jízdu v pruzích. Také California přechází na elektromechanický posilovač řízení místo hydraulického.

Pod kapotou bude naftová klasika 2.0 TDI nejnovější generace v několika výkonových variacích. Ta nejvyšší nabídne 147 kW (200 koní), který bude dostupný i s pohonem všech kol. Bližší technické údaje se dozvíme zřejmě až v srpnu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

včera | Vladimír Kadera | 15 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků