Omlazený VW California oficiálně: Hromada nové techniky a nejpohodlnější postele

Dodávku pro živnostníky a dopravník pro větší počet manažerů nyní doplňuje i velmi populární obytný společník.

Veřejnosti se sice nová California představí až na výstavě karavanů v německém Düsseldorfu na konci srpna, ale Volkswagen na nás již teď chrlí oficiální fotografie a spoustu dalších informací. Ono také vcelku nebylo co skrývat. Facelift užitkových Volkswagenů přináší novinky hlavně v oblasti techniky.

Nový VW California láká na premiéru. Malý obytňák nikdy nebyl digitálnější

Nový VW California láká na premiéru. Malý obytňák nikdy nebyl digitálnější

Už jsme viděli obyčejný Transporter i vícemístný Multivan. Chyběla nám tedy jen tato retro podívaná. Nový design přední masky s jinou architekturou LED světlometů a jiný design mlhovek pochází z Multivanu. Nejvyšší výbava California Ocean nabídne dvoutónový lak nebo chromovanou přední masku. K mání pak budou i nižší výbavy Beach a Coast.

Uvnitř najdete vše, na co jste zvyklí. Je tu kuchyňský koutek a podle Volkswagenu ty doposud nejpohodlnější postele (jedna uvnitř a druhá na střeše ve „stanu“). Horní stan má zvýšenou ochranu proti slunci, takže by v něm přes den nemělo být jako ve skleníku. Postel dole má zase funkci pro východ slunce, kdy si spoluspící mohou měnit intenzitu jasu na palubě.

Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

V oblasti techniky i zde můžete čekat digitální přístrojový štít. Nový bude i infotainment MIB3 s úhlopříčkou 9,2 palce s možností internetového připojení pomocí eSIM, nebo elektronická stabilizace proti bočnímu větru a asistent pro jízdu v pruzích. Také California přechází na elektromechanický posilovač řízení místo hydraulického.

Pod kapotou bude naftová klasika 2.0 TDI nejnovější generace v několika výkonových variacích. Ta nejvyšší nabídne 147 kW (200 koní), který bude dostupný i s pohonem všech kol. Bližší technické údaje se dozvíme zřejmě až v srpnu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

dnes | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků