Volkswagen Caddy Maxi, když dodávka vyroste

Automobilka Volkswagen představuje veřejnosti svou novou verzi užitkového modelu Caddy s označením Maxi. Tento užitkový vůz je odvozen od modelu Caddy Maxi Life, který byl představen na autosalonu ve Frankfurtu, ovšem nyní se nejedná o osobní verzi.

Caddy Maxi v užitkové verzi měří na délku o 47 cm více než klasický Caddy. Ve výsledku tak přináší délku 4 875 mm a rozvor 3 002 mm. To děla z malého modelu rázem velikostního zástupce střední třídy užitkových vozů.

Užitečné vlastnosti jsou také velmi důležité a zde nabídne Caddy Maxi až 4,2 m3 nákladového prostoru s ložnou plochou až 2 250 mm. Caddy Maxi nabídne také nosnost 800 kg a umožní táhnout na přívěsu až 1 500 kg.

Na přání si zákazník bude moci objednat skříňové provedení Caddy Maxi také s druhými bočními posuvnými a se zadními výklopnými dveřmi. Šířka nákladového prostoru novinky umožňuje díky svým 1170 mm i uložení a přepravu nákladu na europaletách.

O pohon vozu se pak bude starat jeden benzínový motor 1,6 o výkonu 75 kW (102 k) a dva naftové motory a to známý agregát 1,9 TDI o výkonu 77 kW (105 k) a 2,0 TDI o výkonu 103 kW (140 k). Slabší naftový motor lze navíc doplnit o převodovku DSG.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků